Vyriausybė nepritaria siūlymui atsisakyti senaties korupciniams nusikaltimams

Vyriausybė nepritaria konservatorių siūlymui atsisakyti senaties termino korupciniams nusikaltimams. Konservatoriai siūlo taisyti Baudžiamąjį kodeksą, kad senatis nebūtų taikoma kyšininkavimo ir prekybos poveikiu bylose.

Ministrų kabinetas šią savaitę tam nepritarė, pabrėždamas, kad senatis šiuo metu taikoma tik nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, kuriuos apibrėžia tarptautinės sutartys: genocidui, tarptautinės teisės draudžiamam elgesiui su žmonėmis, priverstiniam dingimui, kankinimui, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymui, civilių trėmimui ar perkėlimui.

Teisingumo ministerijos parengtoje išvadoje akcentuojama, kad korupcinės veikos laikomos kur kas mažesnio pavojingumo, nei minėti nusikaltimai.

Be to, nurodoma, kad šiuo metu ilgiausia senatis tokiems nusikaltimams siekia 15 metų, o jos visiškas atsisakymas „neskatintų teisėsaugos institucijų imtis visų priemonių, siekiant greitesnio bylos ištyrimo“.

„Pažymėtina, kad į aptariamą nusikaltimų sąrašą nepatenka net tokie labai sunkių nusikaltimų kategorijai priskirtini nusikaltimai kaip valstybės perversmas, kėsinimasis į Respublikos prezidento gyvybę, kvalifikuotas nužudymas, teroro aktas, vaiko pirkimas arba pardavimas ir kt., kurių pavojingumas ir žala yra daug didesni negu kyšininkavimo ir prekybos poveikiu“, – nurodoma Vyriausybės išvados projekte.

Teisingumo ministerija nurodo, kad korupcinių nusikaltimų pastaruoju metu mažėja: 2017 metais užregistruoti 762 nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, 2018-aisiais – 564, o 2019-aisiais – 516. 


Rašyti komentarą...
S
Saulė Kristina Zemeckiene arba Daiva Mar
2020-08-24 08:21:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Lietuvos valdžios ir teisėsaugos institucijos pajėgios išaiškinti mano vyro mirties 2014 m Mindaugo Zemecko ir mano ir mano vaikų susidorojimą? Vaikų teisės susidoroja su mano vaikais, nes prieš mane neranda ko prisikabinti. Tai atakuoja mokyklų direktorės , kad jos tarpininkauti kaip nors apkaltinti mano vaikus. Nuo 2014 m po vyro neva nelaimingo atitikimo mus kankina iki šių dienų 2020 m. Ir viskas dėl turto ir palikimu. Kokie aukštį pareigūnai at mafijos bosai mus kankina? Nieks neaiškina. Kodėl? Koks interesas ar motyvas. Saulė Kristina Zemeckiene. Norėčiau atcakymo, ne šmeižto, noriu tiesos o ne mulkinimo. Norim gyventi laisvai, bet vaikų teisės apsiginklavę narkomanais ir alkoholikais. Tai kaip gyventi siulot? Kas jums svarbiau : Nusikaltėliai ar teisingumas? Visos institucijos mus okupuoti bando ir tiesos nemetyti. Visur apgaulė.
Atsakyti
0

M
Monika
2020-08-27 11:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jo koncervatoriIai kaip visada savim pasirupint moka . Tik kazin ar atnaujins nors viena byla
Atsakyti
0

M
Monika
2020-08-27 11:41:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jo koncervatoriIai kaip visada savim pasirupint moka . Tik kazin ar atnaujins nors viena byla
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų