Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
107
G. Landsbergis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams Lietuvoje per ilgai delsta ir siūlo sąrašą plėsti.

107

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams Lietuvoje per ilgai delsta ir siūlo sąrašą plėsti.

REKLAMA

„Turbūt labiausiai tinka pasakymas – truputį per mažai, truputį per vėlai. Tokio pobūdžio sąrašas – mes jį ir patys buvome pateikę prieš keletą dienų, šiek tiek didesnį, 39 pavardės – galėjo būti paskelbtas ir patvirtintas jau iš karto po rinkimų ir kai prasidėjo pirmieji žmonių mušimai bei sodinimai į kalėjimus“, – Žinių radijui penktadienį sakė konservatorių lyderis.

REKLAMA

Pasak jo, dabar reikėtų kalbėti apie tai, koks turėtų būti realus atsakingų asmenų sąrašas ir į jį įtraukti ir Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos už gerą tarnybą apdovanotus 300 jėgos struktūrų darbuotojų.

„Pabandykime įsivaizduoti: bet kuris tas omonininkas nuo patirto, ironiškai sakau, streso mušant, nuspręstų, pavyzdžiui, pailsėti kur nors Birštono sanatorijoje, šiek tiek atsigauti purvo vonioje, pailsėti, po to dar apsipirkti „Akropolyje“ – jis tam dabar turi visas galimybes“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jis taip pat teigė, kad Europos Sąjunga yra labai lėta spręsdama dėl sankcijų ir svarbu parodyti šioms šalims pavyzdį, tačiau sankcijų įvedimas po kelių mėnesių kelioms dešimtims žmonių turėtų menką poveikį.

Pasak G. Landsbergio, reikėtų galvoti apie sistemą, kai sankcijos režimui būtų griežtinamos situacijai nesitaisant ir numatyti mechanizmus, kaip jos galėtų būti švelninamos situacijai taisantis.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš esmės Vakarai turi didžiulius instrumentus, kuriuos gali padėti ant stalo ir sakyti: žiūrėkite, jeigu jūs išgirstate, ko žmonės nori, pradedate elgtis padoriai, žmoniškai, yra, kaip mes galime pagelbėti valstybei“, – teigė konservatorių lyderis.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį sakė, kad dėl nacionalinių Lietuvos sankcijų paskelbimo Minsko režimui „beliko tik techniniai klausimai“ ir sąrašas su 32 asmenimis, įskaitant patį prezidentą A. Lukašenką, gali būti patvirtintas bet kuriuo metu.

Draudimas atvykti į Lietuvą būtų įvestas A. Lukašenkai, aukštiems Baltarusijos jėgos struktūrų pareigūnams, Centrinės rinkimų komisijos vadovams ir kitiems, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir smurto prieš protestuotojus.

Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad A. Lukašenka triuškinančia persvara laimėjo prezidento rinkimus, šalyje kilo protestai dėl rinkimų klastojimo, jie malšinti jėga, sužeista šimtai, suimta tūkstančiai protestuotojų, skelbiama, jog mažiausiai trys žmonės žuvo.

Europos Sąjungos šalių vadovai trečiadienį taip pat apsisprendė taikyti tikslines sankcijas ES mastu Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir represijų prieš protestuotojus. Planuojama, kad sankcijos apims tiek draudimus keliauti, tiek sąskaitų ar turto įšaldymą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų