Vyras papasakojo, kaip jam teko gaivinti merginą prie Vilniaus „Litexpo“: „Nualpo tiesiog nesulaukusi to skiepo“

Vilniuje pirmadienį prie „Litexpo“ vakcinacijos centro nutįso milžiniškos eilės, žmonės neslepia apmaudo. Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas pripažino, kad sprendimas kviesti žmones pasiankstinti „AstraZeneca“ vakcinos dozę yra klaida.

Prie „Litexpo“ vakcinacijos centro kai kurie skiepo laukia jau po kelias valandas. Laukiantieji naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad karštyje stovėti sunku, jie jaučiasi pavargę.

Vienas laukiančiųjų sako, kad jam pačiam teko gaivinti skiepo laukiančią merginą: „Vieną merginą teko gaivinti pačiam, kuri nualpo tiesiog nesulaukusi to skiepo“, – sako jis.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prie „Litexpo“ Vilniuje buvo nusidriekusi laukiančiųjų skiepų eilė

Laukia kelias valandas

Eilė ilga, labai lėtai juda, laukiantieji piktinasi neaiškia skiepų registracijos tvarka.

„Pats principas keistas, nes aš buvau vienas pirmųjų žmonių, kurie skiepijosi „AstraZeneca“, kai kiti nenorėjo. Lygiai taip pat užsiregistravau, bet tada buvo per registraciją, kaip ir viskas labai tvarkingai buvo, viskas puiku.

Bet išėjo taip, kad antras skiepas nusitolino ir esame tokiuose spąstuose. Kai tik buvo paskelbta galimybė registruotis, atsistojome į eilę ir pamatėme, kokios spragos čia. Kad nuimtų šį krūvį, juk galima atidaryti registraciją laukiantiems antro skiepo, nes tuomet žmonės pasirinks, kur jie nori skiepytis, kada jie nori. Juk žmonės nespėja į darbus, sublogsta sveikata“, – paskoja laukiantysis.

„Niekas neparodė, kur stovėti, nebuvo atskirta, kur gyva eilė, o kur registruoti žmonės“, jam antrina kitas laukiantysis.

Tačiau ne visiems laukti prailgo – kai kurie džiaugiasi gauta galimybe pasiskiepyti.

„Karšta, bet vasara, mėgaujamės. Gal ši situacija ir nemaloni, bet mes patys renkamės, naudojamės galimybėmis ir laukiame, juk nepriverstinai čia stovime“, – dalinasi įspūdžiais laukiančiosios.

Situacija normalizavosi

„Litexpo“ vakcinacijos centro koordinatorius Darius Ulickas pasakoja, kad nuo 13 valandos bus koordinuojamas norinčiųjų pasiskiepyti žmonių skaičius ir jei vakcinų liks keli šimtai, bus informuojami žmonės, kad nebevyktų į vakcinacijos centrą ir nebestovėtų eilėje.

REKLAMA

„Poreikis yra didžiulis, nes žmonės nori planuotis savo atostogas, darbus ir kitas veiklas. Žmonės taip pat planuoja savo darbus, todėl ryte ir susidarė kamščiai, o dabar situacija normalizavosi ir eilės juda pakankamai greitai“,  – pasakoja jis.

Dėl susidariusių kamščių ir nesusipratimo eilėse, anot jo, jos buvo atskirtos nuo pačių pradžių, bet patys žmonės susimaišė, kur atsistoti.

„Eilės buvo atskirtos nuo pat pradžių, tačiau žmonės patys klaidinosi, užsiregistravę stojo į bendrą eilė ir dėl to šis nesusipratimas įvyko“, – sako D. Ulickas. 

Visą vakcinacijos centro koordinatoriaus komentarą pamatykite čia:

Savivaldybė sukvietė atvykti be jokios registracijos

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas dar birželio 4 d. socialinėje paskyroje viešai paskelbė apie galimybę gyventojams pasiankstinti „AstraZeneca“ vakcinos dozę.

„Pirmadienį vėl bus galimybė gauti antrą AstraZeneca skiepą anksčiau – turime bent 3200 laisvų AZ vakcinų, tai užteks tikrai visiems. Realybė tokia, kad pirmam skiepui AZ visiškai nebepaklausi, todėl nėra prasmės jos sandėliuoti – jeigu turite rimtų planų užsienyje artimiausiems mėnesiams, galite pasiskiepyti anksčiau, kad negriūtų atostogų planai.

Bet nuo pirmo skiepo būtinai turi būti praėjusios 4 savaitės (jei neplanuojate kelionių artimiausiu metu, antro AZ skiepo neankstinkite – jis efektyviausias po 9-12 sav. nuo pirmojo, o Galimybių pasas veikia ir su vienu AZ skiepu)“, – tąkart skelbė K. Žukauskas.

Realybė – kitokia

Nors buvo tikimasi, kad eilės nesusiformuos, jau pirmadienio rytą prie „Litexpo“ atvyko daugybė žmonių. 

Milžiniškoje eilėje saulės kaitroje žmonėms teko laukti skiepo po kelias valandas, o termometro stulpeliai rodė virš 20 laipsnių karščio. Vienas žmogus nualpo, todėl į įvykio vietą teko skubėti greitajai medicinos pagalbai. Taip pat prie „Litexpo“ vyko ir policijos pareigūnai.

REKLAMA

Vilniaus miesto mero patarėjas K. Žukauskas pripažino, kad priimtas sprendimas buvo klaida ir paragino gyventojus nebeatvykti ir negaišti savo laiko, esą vėliau visiems, kurie pageidaus pasiankstinti vakcinos dozę, tai galės padaryti elektroniniu būdu.

„Jau gavau krūvą žinučių apie tai, kas daros „Litexpo“. Akivaizdu, kad nesuvaldėm srauto, nesitikėjom, tokio kiekio nuo pat ryto. Kas nenorite gaišti laiko - rekomenduoju nebelaukti, vykti namo - reikia tikėtis, kad atsiras galimybė pasiankstinti AZ antrą per registracijos sistemą, kad nereiktų laukti gyvose eilėse“, – socialinė paskyroje rašė K. Žukauskas.

„Litexpo“ vakcinavimo centras dirbs iki 19 valandos.


Rašyti komentarą...
S
Seselis
2021-06-07 11:50:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jo,baigesi corona,prasideda kazkoks smegenu virusas
Atsakyti
-6

L
Luna
2021-06-07 11:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tikrai šitų žmonių smegenys ištirpo.
Atsakyti
-10

A
Aina
2021-06-07 11:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nakum kiek laboratorinių peliukų .
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų