VU profesorius įsivėlė į skandalą: pamėgo studentą įžeidžiantį komentarą

Atėjo laIkas kai vienas patiktukas ar komentaras Feisbuke gali virsti aiškinimųsi institucijoms, komisijoms, viršininkui ir net viešu skandalU. Vilniaus universiteto profesorius tarybos narys feisbuke paspaudė „patinka“ ant studentą įžeidžiančio komentaro, kuriame magistrantas vadinamas Ramūno Karbauskio, padoriai perfrazavus, „oralinio sekso partneriu“. Įsisukus skandalui, dėstytojo veiksmus vertino visa universiteto etikos komisija.

22

Spausti „patinka“ kur papuola socialiniuose tinkluose tapo tikrai pavojinga. Tai dar kartą įrodo Vilniaus universitetą sudrebinusi istorija.

Vasarą minint sąjūdžio 30-metį Seime kalbą rėžė vienas Filosofijos magistro studentas Vytautas Vyšniauskas.

„Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis tėvynė. Mes į tai reaguojame kalbos apie sėkmės Lietuvą ir globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką? prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją“,– kalba magistrantas.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vienas mygtuko paspaudimas gali kainuoti karjerą:VU profesorius įsivėlė į skandalą

Tokia kalba vieniems patiko, o kitus supykdė, todėl po jos pasirodžiusios antraštės ir komentarai vilnijo ir Feisbuko tinkle. Čia atsirado ir įžeidžiantis scenaristo Jono Banio komentaras.

„Vytautas Vyšniauskas yra ne partizanas, o Karbauskio byb****pys. <…>“, – rašė profesorius socialiniame tinkle.

Tokį įžeidžiantį komentarą pamėgo arba kitaip tariant „palaikino“ ir Vilniaus universiteto tarybos narys profesorius Paulius Subačius.

„Tai, kad profesorius išreiškė pritarimą necenzūriniais žodžiais mane išplūdusiam komentarui, mane dar labiau suglumino, nei pats tas komentaras. Vis dėlto profesorius yra išsilavinęs kultūringas žmogus. Viešoj erdvėj kalbėdamas kadangi yra 10metį buvęs mokslo akademijos pirmininku, faktiškai reprezentuoja katalikų bendruomenę“, – sakė V. Vyšniauskas.

Dėstytojas savo Facebooko paskyroje išreiškė kritišką nuomonę ir į studento paskelbtą mokslinį straipsnį.

REKLAMA

O po tokios nuomonės ir paspaudimo „patinka“ prie įžeidžiančio komentaro į Vilniaus universiteto etikos komisiją kreipėsi du studentą užstojantys ir profesoriaus Subačiaus etika Facebooke susirūpinę dėstytojai. Etikos sargai situaciją ėmėsi svarstyti.

Pats profesorius Subačius situacijos aiškinti nenori. Bet etikos komisija nuobaudos jam visgi neskyrė. Nusprendė, kad sunku interpretuoti ką reiškia paspaudimas „patinka“, mat tai gali reikšti ir kitką. Kitaip būtų, jei dėstytojas pats būtų parašęs įžeidžiantį komentarą.


Rašyti komentarą...
S
Sigutė
2020-10-21 15:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunku interpretuoti? Gali reikšti kitką? Ir ką gi dar gali reikšti tas "patinka"??? Toks profesoriaus "skonis " kelia siaubą, o universiteto - tik gaila...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų