VTEK vadovas paaiškino svarbiausią Gretos Kildišienės istorijos detalę

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius sako, kad komisija galėtų vertinti parlamentarės Gretos Kildišienės automobilio nuomos istoriją tik gavusi kreipimąsi, jis pats sako pažeidimo neįžvelgiantis.

15

Dėl su komisijos nariais nesuderintos išsakytos pozicijos kritikuojamas VTEK vadovas taip pat tvirtina, kad politikei teikė ne išvadą, o paaiškinimą, kurių politikams pateikia dešimtimis.

„Aš gavau Seimo narės prašymą paaiškini, ar ji pažeidė Viešų ir privačių interesų derinimo tarnyboje įstatymą, kad ji naudojasi artimo giminaičio mašina, kuris ją nuomoja iš „Agrokoncerno“. Vadovaujantis įstatymu ir VTEK reglamentu, į Seimo narių paklausimus nereikia jokios komisijos, teikiamas paaiškinimas. Tokių paaiškinimų, atvirai pasakysiu, po šių Seimo rinkimų teikiau ne dešimtimis, o, sakyčiau, šimtais ir gal tūkstančiais“, - BNS sakė R.Valentukevičius.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos spaudos konferencija „Politikos aktualijos“

Jis teigia, kad komisija po rinkimų buvo susitikusi su visomis frakcijomis ir po susitikimo parlamentarams kilo daugybė klausimų dėl interesų derinimo, į kuriuos lygiai taip pat buvo atsakinėjama. Ta pati procedūra buvo daroma su Vyriausybės kabineto nariais. Anot jo, tokia pačia forma konsultuojami ir kiti VTEK dispozicijoje esantys asmenys, kurių yra apie 160 tūkstančių.

„Tai yra informacinio pobūdžio dokumentai, kuriuos, pagal mūsų reglamentą, gali pasirašyti netgi ir skyriaus vedėjas, jau nekalbu apie komisijos pirmininką. Čia ne išvada, čia yra išaiškinimas“, - nurodė jis.

R.Valentukevičius atsakyme G.Kildišienei nurodė, jog aplinkybės, kai jai artimas asmuo su „Agrokoncernu“ sudarė automobilio lizingo sandorį ir leido parlamentarei automobiliu naudotis „savaime interesų konflikto nekelia“. Fakto, kad naudojasi „Agrokoncerno“ automobiliu, parlamentarė nėra deklaravusi.

 


Rašyti komentarą...
w
www
2017-01-18 17:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
artimas asmuo,tai mama,kuri yra UAB vadovė?
Atsakyti
0

a
algkem
2017-01-18 19:20:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar pats nebusi Petras Austrevicius. Tas per rinkimus pute ne tokius burbulus. Jei seimas bus santuokos rumai. Tai musu istatymams galas.
Atsakyti
0

A
Audrius
2017-01-18 20:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir taip viskas aisku , kam tas akiu dumimas....meile akla..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų