• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas neturi pagrindo grįžti prie Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Arvydo Pociaus atleidimo klausimo, nustatė Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį komisija konstatavo, jog balsuojant dėl A.Pociaus atleidimo, kuriam nepritarta, buvo atliktos visos procedūros, priešingai, nei ginčija kai kurie parlamentarai, tad nutarimas atmestas galutinai.

REKLAMA

Toks Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas priimtas 6 nariams balsavus už, 2 prieš ir vienam susilaikius. Komisijos sprendimas, kaip numato Seimo statutas, yra rekomendacinio pobūdžio.

Seimas prieš keletą savaičių nepritarė prezidento Valdo Adamkaus dekretui, kuriuo jis teikė sprendimą atleisti VSD direktorių A.Pocių.

REKLAMA
REKLAMA

Šį nutarimą Seimas atmetė, tačiau kai kurie parlamentarai ginčijo, jog procedūra nebaigta, argumentuodami Seimo statuto nuostata, jog, nepritarus nutarimo projektui, sprendžiama - grąžinti jį tobulinti ar atmesti.

Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį pripažino, jog nutarimai, kuriais sprendžiami personalijų klausimai, svarstomi kitokia tvarka - jei atleidimui nepritariama, sprendimas priimtas, kadangi neįmanomas tokio projekto tobulinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Seime jau pradėtos konsultacijos su frakcijomis, kaip derėtų elgtis dėl minėtojo nutarimo.

Parlamento vadovas Viktoras Muntianas žurnalistams yra sakęs, jog aiškinamasi, ar partijų pozicija balsuojant dėl A.Pociaus keistųsi - tokiu atveju esą ir būtų siekiama perbalsavimo.

REKLAMA

"Jeigu situacija keičiasi, tuomet viena situacijas su nutarimo įgyvendinimu, jei visgi mes matom, kad Seimo nutarimas dėl VSD ir situacijų nesskeičia, mes turėtume siekti jo įgyvendinimo. Aš turiu omeny, kad požiūris Seime po to nutarimo, kai jis buvo priimtas, (galėjo keistis - BNS), dabar konsultacijos ir vyksta, kad išsiaiškintume tą požiūrį - ar jis atitinka mūsų priimtą nutarimą ar ne", - yra sakęs V.Muntianas.

REKLAMA

Prie A.Pociaus klausimo Seime grįžta po to, kai Seimo valdyba penktadienį nesulaukė VSD vadovo paaiškinimų dėl pareikštų teiginių apie rezonansinių tyrimų baigtis, nes teikti tokią medžiagą uždraudė prokurorai.

Generalinė prokuratūra, prijungusi VSD pateiktą medžiagą prie ikiteisminio tyrimo duomenų, konstatavo, kad ši informacija sudaro ikiteisminio tyrimo duomenis ir pagal įstatymus yra neskelbtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkas V.Muntianas, įpareigotas Seimo valdybos, anksčiau kreipėsi į VSD vadovą, prašydamas įrodymų, kuriais būtų pagrįsti iš Seimo tribūnos nuskambėję A.Pociaus teiginiai.

Prieš keletą savaičių kalbėdamas Seime A.Pocius pareiškė, jog aukšti VSD pareigūnai pardavinėjo slaptą informaciją nedraugiškoms valstybėms, VSD yra ištyręs buvusio savanorio ir saugumiečio J.Abromavičiaus nužudymą, geležinkelio tilto per Bražuolės upelį susprogdinimą ir, anot A.Pociaus, "beveik žino", kas sprogdino laikraščio "Lietuvos rytas" redakcijos pastatą.

Po tokių VSD vadovo pareiškimų Seimas ir nepritarė jo atleidimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų