VSD pažymose paslėptos pavardės – kokie pareigūnai dirbo „MG Baltic“ koncernui

Premjeras Saulius Skvernelis ragina nuimti užtušavimus ir atskleisti iki šiol pajuodinimais slepiamas pavardes bei įvykių detales paviešintose Valstybės saugumo departamento pažymose apie koncerno „MG Baltic“ įtaką ir kišimąsi į valstybės valdymą.

Visgi tokios išviešinimo nuomonės laikosi ne visi valdantieji. Tuo metu aiškėja, kad koncernas naudingų parankinių ieškojo ne tik tarp politikų, bet ir teisėjų bei prokurorų. Koncerno patikėtinio Tomo Dapkaus familiarių nurodinėjimų yra sulaukęs net ir tuometis Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Viešumoje nutekintuose Valstybės saugumo departamento dokumentuose gausu užtušuotų, paslėptų vietų. Kai kur užjuodintos visos pastraipos, paslaptyje lieka daugybė pavardžių – arba tie, kas bendraudavo su koncerno „MG Baltic“ viršūnėlėmis ar LNK darbuotoju Tomu Dapkumi, arba atvirkščiai – kas buvo jų taikinyje.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. VSD pažyma apie „MG Baltic“

VSD aiškina, kad užtušuota informacija yra įslaptinta, taigi negali būti atskleista, visgi Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad visuomenė turi matyti ją visą.

Savo ruožtu VSD TV3 žinioms sakė, kad noras išviešinti medžiagą tėra premjero nuomonė, išslaptinama tiek informacijos, kiek leidžia įstatymai. O gausu pajuodintų vietų ir saugumiečių medžiagoje apie koncerno bandymus daryti įtaką teismams. Kaip rašo VSD, kai kuriais atvejais koncernui pavyko tik užmegzti pažintis su teisėjais, tačiau buvo atvejų, kai abipusiai naudingi ryšiai buvo palaikomi nuolat.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „MG Baltic“ prezidentas D. Mockus apklausiamas STT

Vienas įdomiausių epizodų susijęs ir su LNK kanalo darbuotoju Dapkumi.

Kaip teigiama dokumentuose, Dapkų siejo itin artimas ryšys su vieno iš teismų pirmininku. Beveik neabejojama, kad pareigūnai kalba apie tuometį Aukščiausiojo Teismo pirmininką Vytautą Greičių. Galimą įtaką geriausiai iliustruoja vienas pavyzdys. Dapkui paskambinus teisėjui ir šiam atsakius, kad jis nori važiuoti namo žiūrėti krepšinio, Dapkus teismo pirmininkui rėžia demokratinėje valstybėje sunkiai suvokiamą atsakymą.

O teisėjas esą nuolankiai atsakė, kad, jei reikia, gali privažiuoti prie Dapkaus namų. Greičius iš pareigų atleistas 2009-aisiais po net trijų balsavimų Seime. Dabar jis – Konstitucinio Teismo teisėjas. Greičiaus versijos sužinoti nepavyko, nes teisėjas šiuo metu atostogauja užsienyje ir, pasak jo kolegų, komentarų neteikia.

Išsamiau - reportaže:  

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų