• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Konstitucinio Teismo sprendimo judėjimo ribojimai panaikinti didesniai daliai migrantų, kuriems ši priemonė dar buvo taikoma.

Po Konstitucinio Teismo sprendimo judėjimo ribojimai panaikinti didesniai daliai migrantų, kuriems ši priemonė dar buvo taikoma.

REKLAMA

„Pagal naujausią informaciją, 11-ai iš 17-os migrantų jau panaikinti judėjimo ribojimai, bet jie dar gyvena ten, kur yra jų apgyvendinimo vieta“, – BNS pirmadienį informavo Vidaus reikalų ministerijos atstovas Mindaugas Bajarūnas.

„Kitiems dar nepanaikinta judėjimo laisvė, nes nėra pasibaigusios pasienio nagrinėjimo procedūros“, – pridūrė jis.

Konstitucinis Teismas praėjusią savaitę konstatavo, kad visų neteisėtai sieną kirtusių migrantų priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose šalyje paskelbus ekstremalią situaciją, kai toks apgyvendinimas gali trukti iki šešių mėnesių, prieštarauja Konstitucijai.

Tuomet ministrė Agnė Bilotaitė teigė, jog judėjimo ribojimai dar taikomi keliolikai asmenų, tačiau pabrėžė, kad jų nebeliks.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministrės, taip pat bus tobulinamas ir šiuo metu galiojantis įstatymas.

Šiuo metu įstatyme Dėl užsieniečių teisinės padėties numatyta, kad prieglobsčio prašytojai, kol nepriimtas sprendimas įleisti juos į Lietuvą, laikinai apgyvendinami specialiuose centruose be teisės laisvai judėti, jeigu dėl masinio užsieniečių antplūdžio šalyje yra paskelbta ekstremalioji situacija. Šis terminas negali būti ilgesnis nei šeši mėnesiai.

REKLAMA

Konstitucinis Teismas bylą nagrinėjo pagal Irako piliečio individualų konstitucinį skundą, užsieniečių registracijos centre apgyvendintas prieglobsčio prašytojas prašė įvertinti atitinkamas įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą iki pradedant neteisėtus migrantus apgręžti pasienyje neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų