Seime svarstoma Šeimos politikos koncepcija supriešino jos rengėjus bei nevyriausybinių organizacijų atstovus.

Nevyriausybininkai pasipiktinę koncepcijoje įtvirtintu diskriminuojančiu šeimos apibrėžimu, pagal kurią vienišos motinos, vieniši tėvai, našliai, našlės, išsiskyrusios šeimos ar partnerystėje auginantys vaikus žmonės nepripažįstami šeimomis ir nepalaikomi valstybės.

„Remiantis šia koncepcija, prie kurios bus derinami kiti įstatymai bei teisės aktai, tik santuoka grindžiamoms šeimoms bus teikiamos įvairios lengvatos - nuo paramos įsigyjant būstą iki pirmenybės priimant į valstybės tarnybą“, - teigiama nevyriausybininkų pranešime spaudai.

Anot jų, dabar rengiama Šeimos politikos koncepcija ignoruoja realybę, jog šiuo metu trečdalis Lietuvos vaikų gimsta ne santuokos pagrindu sukurtose šeimose, bei neatsižvelgia į Konstitucijoje įtvirtintus lygybės principus bei piliečių asmeninio gyvenimo apsaugą.

Visuomenininkai taip pat nuogąstauja, jog Seimui patvirtinus diskriminuojančią valstybinę šeimos koncepciją po jos bus priimti antikonstitucines priemones siūlantis Paramos šeimai pagrindų įstatymas bei abortų draudimo įstatymas.

Savo nuomonę nevyriausybininkai žada išsakyti ir ketvirtadienį prie Seimo rūmų rengiamame pikete, kuriame rengs teatralizuotas akcijas, o parlamentarams įteiks iš vaikų surinktus žaisliukus su užrašu „Aš ir mama - šeima“, kviečiančius nebalsuoti už diskriminacinį Šeimos politikos koncepcijos variantą.

REKLAMA

Tuo metu koncepciją rengusios parlamentarės - valstietė liaudininkė Rima Baškienė, konservaotrės Irena Degutienė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė bei „darbietė“ Etela Karpickienė - atmeta nevyriausybininkų išsakytus priekaištus. Anot jų, koncepcija tik įtvirtina konstitucinę nuostatą, kad „šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, kurioje ugdomos esminės etinės bei kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą“.

Parlamentarės taip pat atmeta priekaištus, jog koncepcijoje įtvirtinta šeimos samprata diskriminuoja ne santuokoje gyvenančias šeimas.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2008-05-15 10:33:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kurioziška, valstybė turi skatinti ir premijuoti visus besimokančius vienodomis premijomis ir pažymiais ar jis moka 10 ar tik 5? Kažkodėl sportininkai apdovanojami tik nusipelnę. tad kodėl valstybei neskatinti dorų, pilnų šeimų? Juolab, kad nesusituokę TURI PASIRINKIMĄ tai atlikti.
Skatinkime ir padėkime darnioms šeimoms. er nesuplakime vienišose šeimose augančių vaikų su diskriminavimu. Jiems ir dabar YRAvalstybės parama. Čia kaip gėjai reikalauja išskirtinumo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų