naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
49
Lietuvoje minima Kariuomenės diena (Fotobankas)

Kariniu paradu Vilniaus centre šeštadienį buvo paminėtos 101-osios Lietuvos kariuomenės metinės.

49

Kariniu paradu Vilniaus centre šeštadienį buvo paminėtos 101-osios Lietuvos kariuomenės metinės.

REKLAMA

Sostinės katedros aikštėje išsirikiavo keli šimtai karių iš įvairių kariuomenės padalinių, taip pat šalyje dislokuoti sąjungininkai.

Pasibaigus rikiuotei kariai iškilmingai nužygiavo Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės prie Seimo.

Ceremonijoje dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda linkėjo, kad kariams motyvaciniu pavyzdžiu taptų XIX a. sukilimo vadai, penktadienį palaidotų sostinės Rasų kapinėse.

„Šiandien jūs esate mobili, šiuolaikinė, geriausiais ginklais apginkluota mūsų kariuomenė. Šiandien jūs galite nugalėti bet kokį priešą“, – sakė G. Nausėda.

„Tačiau, kaip sakoma, geriausias mūšis yra tas, kurio priešas net nenori pradėti. Taip kad darykite viską, kelkite sau aukščiausius reikalavimus, būkite karšti savo tėvynės patriotai, kad agresorius net nenorėtų sutrikdyti mūsų taikaus gyvenimo ir taukaus mūsų žmonių darbo“, – teigė jis.

REKLAMA

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tvirtino, kad „karys yra Lietuvos kariuomenės pagrindas ir Lietuvos saugumo pagrindas“.

„Ką aš tikrai mačiau, tai didžiulę motyvaciją, kovinį pasirengimą, bet kas dar svarbiau, tai yra valią ir ugnelę, kuri šviečia jūsų akyse“, – pridūrė ministras.

REKLAMA

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys sakė, jog įsigijant daug naujos karinės technikos, karių laukia kasdienis darbas, kad viskas veiktų „kaip darnus, nestringantis mechanizmas“.

„Tai yra mūsų ateitis, kai kariai turės praleisti daug laiko mokydamiesi, treniruodamiesi ir įsisavindami naujus gynybinius pajėgumus“, – kalbėjo generolas.

Šventės dalyvius pasveikino virš Katedros aikštės praskridę Belgijos ir Danijos naikintuvai F-16, iškilmių proga Garbės sargybos kuopa atliko tris šūvių salves.

REKLAMA

Kaune Kariuomenės dienos proga Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje paaukotos mišios, vyko karių rikiuotė Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Vilkaviškio rajone, Paežerių dvaro sodyboje, skaitomi Nepriklausomybės kovų dalyvių vardus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas eksponuoja karinę techniką, o Karo prievolės administravimo tarnyba pristato Lietuvos kariuomenę.

Kariuomenės diena minima lapkričio 23-ąją, nes 1918 metais šią dieną ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą dėl Apsaugos Tarybos įkūrimo ir pirmojo Lietuvos kariuomenės pulko formavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų