Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po metus trukusių teisinių ginčų „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinė sąjunga skelbia atnaujinanti planus rengti streiką.

Po metus trukusių teisinių ginčų „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinė sąjunga skelbia atnaujinanti planus rengti streiką.

REKLAMA

Kaip BNS sakė VVT profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius, neterminuotą streiką planuojama pradėti spalio 3-iąją, nes per metus su VVT administracija nepavyko išspręsti nesutarimų dėl darbuotojų atlyginimų skaičiavimo metodikos, sąlygų gerinimo.

„Mes jau žinome, kad Lietuvos teismai pripažino streiką teisėtu, jo metu turime užtikrinti 50 proc. kiekvieno maršruto paslaugų. Tad pasibaigus nepaprastajai padėčiai visoje Lietuvoje, mes skelbiame streiką spalio 3 dieną“, – pirmadienį sakė A. Markevičius.

Rengti streiką profesinės sąjungos nusprendė dar pernai spalį, tačiau tai padaryti trukdė ginčai teismuose –  gegužę Vilniaus apygardos teismas galiausiai leido streikuoti užtikrinant pusę paslaugų.

REKLAMA

Streiko iki šiol nebuvo galima ir dėl visoje Lietuvoje įvestos nepaprastosios padėties, šios kliūties neliko praėjusią savaitę, kai minėtas teisinis režimas liko galioti tik pasienyje.

Profesinė sąjunga skelbia, kad streikas vyks VVT Verkių, Viršuliškių ir Antakalnio transporto departamentuose. Apie tai darbuotojų atstovai informavo VVT vadovybę bei Vilniaus miesto savivaldybę.

A. Markevičiaus teigimu, per metus su bendrovės administracija nepavyko sutarti, kad būtų laikomasi 2018-aisiais kolektyvinėje sutartyje pasiektų susitarimų, kurie apima ir šioje sutartyje nustatomą atlyginimo apskaičiavimo metodiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Matome, kad ir toliau sistemingai pažeidinėjamos darbuotojų teisės, o profesinei sąjungai negalint streikuoti, bendrovė vienašališkai nutraukė 2018 metų kolektyvinę sutartį, įvedė netipines darbo formas, kurioms darbuotojai priešinosi. Dauguma, virš 1000 darbuotojų, atsisakė pasirašyti naujas darbo sutartis dėl šių netipinių darbo formų, nuo kurių nemokamos socialinės garantijos, nes tai taikoma kaip kompensacija už kilnojamą darbą“, – sakė darbuotojų atstovas.

Savo ruožtu bendrovė teigia nuosekliai kelianti atlyginimus, gerinanti darbuotojų sąlygas, o profsąjungą kaltina nenoru ieškoti kompromisų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų