Vilniaus valdžia rado, kas baigs statyti Lazdynų baseiną: atskleidė, kada planuojama jį atidaryti

Vilniaus valdžia pirmadienį pasirašė sutartį su Lazdynų baseino statybų užbaigimo konkursą laimėjusia viena didžiausių statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST). 

Daugiau nei 20 mln. eurų vertės darbai turėtų būti atnaujinti artimiausiu metu ir baigti iki 2022 metų pradžios. Ankstesni rangovai buvo atlikę apie 40 proc. darbų, pranešė savivaldybė. „Baseinas bus užbaigtas ir sutartis bus įvykdyta laiku. Taip bus sutvarkyta praėjusių rangovų palikta gėda ir, jeigu pandemija bus pasibaigusi, galėsime baseine sportuoti jau 2022 metais“, – pranešime sakė Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Lazdynų sveikatinimo centras turės vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 metrų ilgio plaukimo baseinus. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį, šalia baseinų bus įrengta 1,2 tūkst. sėdimų vietų žiūrovams. Centre veiks ir treniruočių salės, pirčių zonos.

Vilniaus savivaldybė 2020-ųjų pradžioje nutraukė 21,8 mln. eurų vertės sutartį su bankrutuojančia statybų bendrove „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis, nes rangovai atsisakė tęsti darbus. 

Lietuvos apeliacinis teismas neseniai pripažino, kad Vilniaus vadžia teisėtai nutraukė sutartį. 

Ieškinį teismui pateikusios bendrovės „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“ teigė, jog teismas nepagrįstai visą sutarties vykdymo atsakomybę perkėlė joms, todėl svarsto sprendimą skųsti Aukščiausiajam Teismui. 

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą galimo sukčiavimo, turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo bei dokumentų klastojimo, statant Lazdynų baseiną.

Tuo tarpu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atskleidė, kada galima tikėtis jo atidarymo.

„Suprantu, kad ne viskas kaip per sviestą, bet jau apie 40 proc. darbų atlikta, o atidarymą, jei viskas vyks sklandžiai, planuojame po 8-9 mėnesių.

REKLAMA

Ko negalėjome suplanuoti - anksčiau darbus vykdžiusios įmonės bankroto ir teisėsaugos tyrimų. Šis bankrotas sužlugdė dešimtis viešųjų projektų visoje Lietuvoje. Laukia dar teisinės procedūros iš darbus metusio konsorciumo išsieškant žalą, padarytą miestui. Visos šio konsorciumo įmonės jau viešųjų pirkimų juodajame sąraše ir pirkimuose dalyvauti nebegali.

Ačiū miestiečimas už kantrybę - įvairių kliūčių bus visada, tačiau visi tikslai pasiekiami, kai veikiame išvien“, – rašo meras.


Rašyti komentarą...
B
Bobutė
2021-02-22 17:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man keista, kad mūsų geografinėje platumoje statomi pastatai su plokščiais stogais. Ir dar tokio didelio ploto. Paskui problema, kad stogas linksta, lūžta, praleidžia vandenį.
Atsakyti
0

H
Hmm
2021-02-22 19:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Poderskis, matomai, kaip ir kiti iš nelaisvės partijos, kažką vartoja (žolę ?), jei sako, kad baseinas bus baigtas laiku. Tas "laiku" buvo prieš tris metus. Beje, afera ne tokia jau maža - projektas pabrango beveik dvigubai, papildomai mums kainuos 18 mln. ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų