Vilniaus merui kilo mintis: nori, kad visus liberalų kandidatus į Seimą patikrintų STT

Laikinasis Liberalų sąjūdžio vadovas, sostinės meras Remigijus Šimašius korupcijos skandalo metu perėmęs vadovavimą partijai aiškinosi galimybes visus kandidatus į Seimą patikrinti Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), taip pat atlikti valstybinį partijos auditą, tačiau tokios iniciatyvos neįmanomos įstatymiškai.

„Svarstėme tą variantą ir dėl audito, ir dėl kitų dalykų, bet nėra teisinių galimybių nei Valstybės kontrolei, nei STT tokių dalykų atlikti, nes tai nėra jų funkcijos. Aš pats asmeniškai kalbėjau su STT vadovu, man kilo mintis, turėti kiek įmanoma išskaidrinimą ir aiškumą, kad galbūt liberalų kandidatų sąrašą galėtų patikrinti STT dėl ryšių su korupcija, bet natūralu, aš suprantu, kad jie turi visai kitas funkcijas“, – penktadienį naujienų portalo delfi.lt vaizdo konferencijoje sakė R.Šimašius.

„Mes gal ir norėtume tą atlikti, bet valstybės institucijos to tiesiog negali atlikti pagal teisinį reglamentavimą. Mano asmeninis noras yra ir aš tam pritarčiau, bet jų galėjimas tą padaryti, deja, prasilenkia, ir tai yra neįmanoma“, – sakė R.Šimašius, partijos laikinuoju vadu patvirtintas po to, kai šias pareigas ir kartu partiją paliko europarlamentaras Antanas Guoga.

REKLAMA

R.Šimašius taip pat patvirtino, jog jau pradėtos procedūros, kad būtų užsakytas partijos auditas.

A.Guoga partijos laikinuoju vadovu tapo praėjusį penktadienį, po to, kai atsistatydinantis pareiškė įtarimų dėl kyšio ėmimo sulaukęs ligtolinis lyderis Eligijus Masiulis. Partijos vadovu A.Guoga tepabuvo kelias dienas – jis pats pasitraukė, kai į Liberalų sąjūdžio valdybą su siūlymu pašalinti A.Guogą iš partijos kreipėsi valdybos narė Julija Mackevič.

Dalies Liberalų sąjūdžio atstovų nepasitenkinimą sukėlė vieši A.Guogos pareiškimai, kad teisėsaugos duomenys rodo, esą be buvusio liberalų lyderio E.Masiulio partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla. Jis teigė, kad partijos narius galėjo veikti „mafijos struktūra“. Prieš tai A.Guoga siūlė partijos vadovybę patikrinti melo detektoriumi , atlikti partijos veiklos ir finansų auditą, surengti visuotinius partijos pirmininko rinkimus.

 

 


Rašyti komentarą...
v
vilius
2016-05-20 17:47:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
pradekit nuo "tevelio" Gentvilo
Atsakyti
0

V
Vasia
2016-05-20 18:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kas tada seime dirbs, jeigu visus patikrins detektoriumi?
Atsakyti
0

R
RINKĖJA
2016-05-20 20:34:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ,TAI KODĖL BIJOJOTE AUDITO,KAI GUOGA PASIŪLĖ?DABAR JAU DRĄSUS ESATE p.ŠIMAŠIAU,KAI GAVOTE IŠ PREZIDENTĖS PALAIKYMĄ.KAŽKOKS FALŠAS MAN KAIP RINKĖJAI
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų