Liūtys Vilniaus nebesems atnaujinus nuotekų surinkimo sistemą – darbai jau pradėti ir bus baigti per trejus metus, antradienio vakarą sostinę vėl apsėmus vandeniui po stiprios liūties sako meras Remigijus Šimašius.

„Po užtvindytų gatvių pusę šešių ryto situacija jau buvo suvaldyta, pasekmės likviduotos. Kad ateityje to nekiltų, yra pradėtas realizuoti nuotekų ir valymo įrenginių projektas, pernai priimti sprendimai, šiuo metu prasidėjo organizavimo etapas, per trejus metus didžiosios problemos turėtų išsispręsti, ir ypač dviejose didžiausiose vietose – T.Narbuto gatvėje ir Geležinio Vilko gatvėje po Edukologijos universiteto žiedu“, – trečiadienį spaudos konferencijoje savivaldybėje sakė meras.

„Kaip iliustracijai, jei Geležinio Vilko gatvėje visas vanduo iš didžiosios dalies miesto dabar susirenka į 1,8 metro skersmens talpą, atsiras dar 2,8 metro skersmens vamzdis šalia, tai turėtų pagerinti situaciją iš esmės, tai esminiai darbai ir projektas jau vyksta“, – teigė R.Šimašius.

Į Vilniaus nuotekų sistemos atnaujinimą planuojama investuoti 26 mln. eurus.

Pasak sostinės mero, tarnybos likviduodamos liūties padarinius dirbo visą naktį ir mieste yra likusios dvi probleminės vietos – Vakariniame aplinkkelyje dėl nuslinkusių šlaitų bei paplautoje Verkių gatvėje, kurią gali tekti ir uždaryti.

„Yra keletas labiau probleminių vietų, viena, kur Vakariniame aplinkkelyje gana rimtai išplautas šlaitas, tiek L.Asanavičiūtės gatve, ir kita vieta, kur situacija stebima labai atidžiai, tai Verkių gatvė ties vienuolynu. Ten budi tarnybų darbuotojai, nes situacija tokia, kad gali tekti ir uždaryti gatvę, jei situacija pablogės, nes paplovimai labai rimti“, – sakė meras.

R.Šimašius teigė, kad trumpalaikių sprendimų Vinius nuotekų sistemos problemoms spręsti nėra, tad ištikus panašiai liūčiai gatvės vėl plauktų.

„Sinoptikai prognozuoja, kad po savaitės vėl bus audra, tai tos pačios atvės vėl bus apsemtos, nes keliasdešimt metų nebuvo investuojama į lietaus magistralinius surinkimo tinklus, ir visas lietus galiausiai susirenka ties Edukologijos universiteto žiedu“, – konstatavo meras.

REKLAMA

R.Šimašius taip pat sakė pasigedęs perspėjimo pranešimų, tad bus kalbama su Bendruoju pagalbos centru, kad artinantis liūčiai sostinės gyventojai gautų perspėjimo pranešimus, būtų informuojami apie eismo sąlygas.

„Trumpalaikiai sprendimai yra tokie, kurie leidžia nevažiuoti į susiformavusias problemines vietas, geriau valdyti eismą, tie sprendimai yra daromi. Buvo eismo reguliavimas tam tikrose probleminėse vietose, tačiau trūko aiškaus pasakymo, kur galima važiuoti, kur negalima, kur mašinas reikia kreipti atgal. Pagrindinis akcentas, kad žmones reikėjo informuoti dar artinantis liūčiai, Bendrasis pagalbos centras visų pirma turėjo apie tai informuoti, ir žiūrėsime, kad tai įvyktų“, – sakė meras.

„Šiandien reikia išnaudoti priemones, kurios galimos, tai Bendrasis pagalbos centras, matyt, būtų tikslingiausia vairuotojams ir gyventojams gauti visą informaciją telefonu, kad tokiomis gatvėmis rekomenduojame nevykti, eismas nukreiptas į kitas gatves“, – apie perspėjimo sistemą kalbėjo savivaldybės tvarkymo įmonės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Jis taip pat teigė, kad praėjusios paros liūties padarinių likvidavimas turėtų atsieiti mažiau nei prieš dvejas savaites, kuomet tai kainavo 15 tūkst. eurų, nes ir kritulių iškrito šiek tiek mažiau.

„Nuostoliai tikrai nebus didesni nei prieš dvi savaites, tuomet nuostoliai sudarė apie 15 tūkst. eurų. Kalbant apie statistiką, prieš dvi savaites pranešimų iš viso gauta apie 200, per praėjusią parą apie 140, iš jų 40 gyventojų prašėsi pagalbos į būstus, pastatus, kiti šimtas - gatvėse“, – sakė „Grindos“ vadovas.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-07-12 11:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je, aptingęs ir nutukęs ponas tol nepersižegnos,kol perkūnas netrenks....Ar laikas šunis lakinti išsiruošus medžioklėn?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų