Vilniaus baltarusių jaunimo sąjunga į teismą padavė Lietuvos teisingumo ministeriją, reikalaudama atlyginti moralinę ir materialinę žalą, kurią Baltarusijos opozicijos veikėjai patyrė, kai Lietuva Minskui perdavė informaciją apie Alesio Beliackio banko sąskaitas.

Šią bylą vasario 23 dieną uždarame posėdyje svarstė Vilniaus apygardos administracinis teismas, praneša „Laisvosios Europos“ radijo laidų baltarusių kalba redakcija.

Bylą nagrinėjanti teisėja Halina Zaikauskaitė radijo korespondentui sakė, kad sprendimą ketinama skelbti kovo 5 dieną.

Pagrindą A. Beliackio baudžiamajam persekiojimui davė informacija apie jo sąskaitas užsienio bankuose, kurią Minskui pagal dvišales teisinės pagalbos sutartis suteikė Lietuvos ir Lenkijos valdininkai.

Pernai visuomenei sužinojus apie Baltarusijai perduotą informaciją Vilniaus baltarusių jaunimo sąjunga kreipėsi į Lietuvos teisingumo ministeriją, reikalaudama oficialiai atšaukti pateiktus duomenis.

Sąjunga laiko nepakankamu, kad Teisingumo ministerija pernai rugpjūčio 24 dieną Minskui nusiuntė prašymą perduotus duomenis laikyti negaliojančiais, ir todėl kreipėsi į teismą.

Pasak radijo laidos, ketvirtadienio posėdyje Teisingumo ministerijos atstovas Aleksandras Ivanovas negalėjo atsakyti į klausimą, ar tame rašte buvo oficialus ministerijos antspaudas ir kokia kalba jis buvo parašytas.

REKLAMA

Jis taip pat neva neatsakė, kas galėjo perduoti informaciją Baltarusijos valdžios institucijoms.

„Vietoj popieriaus, apie kurį iš anksto buvo žinoma, kad jis neturi teisinės galios, turėjo būti pasiųstas oficialus kreipimasis Baltarusijos aukščiausiajam teismui arba Teisingumo ministerijai, kuris turėtų oficialią galią ir kuris iš tikrųjų padarytų neįmanoma teisme net formaliai pasinaudoti tais duomenimis apie sąskaitas, dėl kurių nuteisė Alesį Beliackį“, - po posėdžio sakė Vilniaus baltarusių jaunimo sąjungos vadovas Valerijus Savenka.

Kilus skandalui dėl informacijos Baltarusijai perdavimo iš pareigų pasitraukė Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento vadovė Aušra Bernotienė.

Tarptautinės žmogaus teisių federacijos viceprezidentas, Baltarusijos valdžios uždaryto žmogaus teisių gynimo centro „Vesna“ vadovas A. Beliackis pernai lapkričio 24 d. buvo nuteistas ketverių su puse metų laisvės atėmimo bausme atliekant ją griežtojo režimo kolonijoje. Jis pripažintas kaltu dėl pajamų slėpimo itin dideliu mastu.

Teismui atmetus A. Beliackio apeliaciją jis iš tardymo izoliatoriaus jau perkeltas į pataisos darbų koloniją Babruiske.


Rašyti komentarą...
v
vilnietis
2012-02-23 17:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal bent taip pavyks nubausti kaltus Lietuvoje?Tikėkimės,Lukajedo satrapai nesupūdys A.Beliackio kalėjime.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų