• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, labai tikėtina, ves partijos sąrašą spalio mėnesį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Politikė portalo tv3.lt kasdienėje laidoje „Dienos pjūvis“ teigė jau priėmusi asmeninį sprendimą, o vėliau paklausta „TV3 Žinių“ atvirai išdėstė, kad daugiau priežasčių yra vesti partijos sąrašą negu to nedaryti. 

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, labai tikėtina, ves partijos sąrašą spalio mėnesį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Politikė portalo tv3.lt kasdienėje laidoje „Dienos pjūvis“ teigė jau priėmusi asmeninį sprendimą, o vėliau paklausta „TV3 Žinių“ atvirai išdėstė, kad daugiau priežasčių yra vesti partijos sąrašą negu to nedaryti. 

REKLAMA

„Esu priėmusi šį sprendimą daugiau, o ne mažiau ir aš tą sprendimą tikrai paskelbsiu birželio 15 dieną“, – laidoje „Dienos pjūvis“ sakė V. Blinkevičiūtė. 

Politikė laidoje spyrėsi nesakysianti savo sprendimo, tačiau už studijos ribų „TV3 Žinioms“ išsitarė labai rimtai svarstanti galimybę vesti partijos sąrašą Seimo rinkimuose ir matanti daugiau priežasčių tai daryti nei nedaryti. Iš esmės tai buvo patvirtinimas, kad V. Blinkevičiūtė sąrašą ketina vesti.

REKLAMA
REKLAMA

„Neslėpsiu, aš labai rimtai svarstau apie savo galimybę vesti sąrašą į Seimo rinkimus, bet dar galutinių sprendimų nesu priėmusi“, – žinioms sakė socialdemokratų lyderė. 

REKLAMA

„Bet kokiu atveju daugiau priežasčių, kad galbūt galėčiau vesti, bet mes turime dar kartą apsitarti su mūsų bičiuliais“, – pridūrė V. Blinkevičiūtė. 

Šiuo atveju nėra ką čia labai tartis, nes socialdemokratai nori, kad Seimo rinkimuose juos vestų būtent V. Blinkevičiūtė, mat visuomenėje ši politikė labai populiari ir galėtų padėti surinkti daugiau balsų. 

Mindaugo Sinkevičiaus partijos sąraše nebebus

Socialdemokratams tai bus atgaiva, nes Seimo rinkimuose nebegalės dalyvauti Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, kuris buvo tituluojamas potencialiu šios partijos kandidatu į premjerus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Kauno apygardos teismas M. Sinkevičiui priėmė apkaltinamąjį nuosprendį čekučių byloje, nes politikas iš savivaldybės lėšų mokėjo už žmonos telefono išlaidas, keletą kartų įtraukė mokėjimus už du televizorius ir namų internetinės televizijos paslaugas.

Sprendimą M. Sinkevičius greičiausiai skųs, nuosprendis kol kas dar neįsigaliojęs, bet V. Blinkevičiūtė laidoje „Dienos pjūvis“ sakė, kad M. Sinkevičius nedalyvaus Seimo rinkimuose su Socialdemokratų partijos sąrašu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai atsakingai turiu pasakyti, kad Mindaugas nebus mūsų Socialdemokratų partijos sąraše į Seimą“, – teigė V. Blinkevičiūtė. 

M. Sinkevičių partija buvo išreitingavusi į pirmąją vietą preliminariame kandidatų sąraše į Seimą, tačiau tai vertinama labiau kaip draugiškumo gestas nei politinė realybė, juolab po Kauno apygardos teismo sprendimo. Šis sąrašas taip pat labai aiškiai atspindėjo politikų susitarimus su kai kuriais partijos skyriais ir tą laidoje pripažino pati V. Blinkevičiūtė. Iš to galima daryti išvadą, kad suvažiavime kandidatų sąrašas dar gerokai keisis, juolab, kad partijos statutas tai leidžia. 

REKLAMA

Blinkevičiūtė: jokių postų ir karūnų prieš rinkimus

Bet dėl potencialios V. Blinkevičiūtės kandidatūros į ministrės pirmininkės pareigas, politikė gana nesukalbama. Šią mintį aštriausiai iškėlė prezidentas Gitanas Nausėda, kurį socialdemokratai rėmė prezidento rinkimuose nekeldami savo kandidato. Prezidentas pareiškė, kad socialdemokratų sėkmės atveju įtikinėtų V. Blinkevičiūtę imtis premjerės pareigų. Bet, remiantis neoficialiais šaltiniais, tai menkai tikėtina versija, kadangi Lietuvos socialdemokratų partijos vedlė turi kitų planų. 

REKLAMA

Paklausta, kodėl nepakalbėjo su prezidentu, kad jis nestatytų jos į nepatogią padėtį, nes prezidentui leptelėjus V. Blinkevičiūtė kasdien turi atsakinėti į klausimus apie vadovavimą Vyriausybei, politikė svarstė, jog ši padėtis visai nėra bloga.  

„Aš esu dėkinga prezidentui Gitanui Nausėdai. Jis nepastatė manęs į nepatogią padėtį, man atrodo, čia iš šalies bandoma sukurti, kad aš esu nepatogioje padėtyje. Aš esu ganėtinai normalioje padėtyje. Kaip buvau Vilija Blinkevičiūtė, taip ja ir likau. Ir niekas iš jokių vėžių manęs neišmuš. Tiesiog jau nebeįmanoma išmušti. Bet aš sutinku su jumis, kad nesu alkana, ta prasme alkana politikoje, bet aš labai pateisinu tuos jaunus žmones, kurie aktyviai siekia įsitvirtinti“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perklausta, ar vis tik pakalbėjo su prezidentu, jog jis nespaustų dėl potencialios premjerystės, politikė teigė jokių kalbų su šalies vadovu apie tai nebuvus. Anot socialdemokratų lyderės, prezidento pasisakymas ją užklupo netikėtai, bet ji tai laiko pasitikėjimo išraiška iš prezidento pusės. 

„Tokių kalbų tikrai nebuvo. Noriu pasakyti, kad apie tai išgirdau tą penktadienio popietę, važiuodama iš susitikimų Prienuose. Mūsų socialdemokratų autobusiuke kažkas paskaitė ir pasakė: „Va, Vilija žiūrėkit, ką pasakė šalies prezidentas“. Aš sakau: „Wow, na pasakė, tai pasakė, viskas gerai, aš dėkinga esu šalies prezidentui už tą pasitikėjimą“. Tai yra pasitikėjimas pirmiausia mūsų socialdemokratų partija. Ir tai didžiulė padėka, todėl, kad prezidentas įvertino ne spontaniškai, ne šiaip sau mūsų partiją, jis, matyt, ją stebėjo visus tuos penkerius metus, mūsų elgesį, mūsų veiksmus, galimybę dirbti kartu, galimybę tartis, galimybę rasti politinius kompromisus, kurie labai reikalingi“, – tęsė V. Blinkevičiūtė. 

Tačiau politikė sako, kad kalbos apie potencialius premjerus yra labai ankstyvos, o nesumedžiotas grobis nesidalijamas. „Jokių postų ir jokių karūnų“, – teigia pašnekovė. 

nuves komunistus iki seimo durų ir dings į savo Briuselį,špygą ir riebų užpakalį likusiems parodys
Vistiek is europarlamento ten ne vieno neiskrapstysi:))). Gal reiketu leisti ten jaunimui eiti, o pensijinio amziaus zmones manau savo misija jau atliko.
Tai tuščias plerpalas. Jokio darbo nesugebanti atlikti. Reikėtų jau ilsėtis. Naudos LIETUVAI iš jos jokios.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų