• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau daugiau kaip 2 paros nesėkmingai ieškoma savo 3 vaikus iš gerovės centro „Pastogė“ pagrobusių tėvų bei su jais esančių mažamečių.

Jau daugiau kaip 2 paros nesėkmingai ieškoma savo 3 vaikus iš gerovės centro „Pastogė“ pagrobusių tėvų bei su jais esančių mažamečių.

REKLAMA

Neatmetama, kad šeima automobiliu galėjo kirsti Lietuvos sieną. Policija patvirtino, kad paieška vykdoma tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Atlieka stebėjimą

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovė spaudai Lina Laurinaitytė-Grigienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad vidaus sienų kontrolė įmanoma tik Vyriausybės nutarimu, kuris šiuo atveju nėra priimtas:

„Tačiau policija pateikė pasieniečiams informaciją apie šį konkretų įvykį. Atliekame veiksmus tiek pasienio teritorijoje, tiek oro uostuose.

Turime duomenis tiek apie automobilį, tiek apie asmenis, kurie galėtų bandyti kirsti valstybės sieną. Stebime viską.“

Anot VSAT atstovės, tikrai ne visi išvažiavimai iš Lietuvos teritorijos yra filmuojami. Yra vietų, kur stebėjimas vaizdo kameromis nėra atliekamas. Todėl neatmetama galimybė, kad ieškoma šeima galėjo išvykti į užsienį.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiu atveju išvykimo neapsunkina ir tai, kad asmenys neturi asmens dokumentų.

„Galiu pakartoti, kad mūsų pareigūnai dirba, atlieka stebėjimą“, – pabrėžė L. Laurinaitytė-Grigienė.

REKLAMA

Ieško ir užsienyje

Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad pranešimas apie pagrobtus vaikus gautas liepos 18 d. 10.02 val.:

„Įstaigos atstovas pasakojo, kad vaikai buvo pagrobti apie 9.55 val. Iš karto pradėjome paiešką. Į žiniasklaidą kreipėmės kitą dieną. Tas daroma, kai nusprendžiama, jog reikalinga visuomenės pagalba. Juolab, juk ieškomi trys mažamečiai vaikai.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot R. Zarauskienės, paieška pradėta iškart, buvo pasitelktos pareigūnų pajėgos. Paieška vykdoma tiek Lietuvos teritorijoje, tiek užsienyje. Tiesa, kokiose šalyse, policijos atstovė pasakyti negalėjo.

Pagrobė iš gerovės centro

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigūnai ieško Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, pagrobtų trijų vaikų.

Liepos 18 d. apie 09.55 val. Kaune, P. Plechavičiaus g., nuo vaikų gerovės centro „Pastogė“ vartų, sutuoktiniai Inga (gim. 1983 m.) ir Mindaugas (gim. 1981 m.) Vilčinskai savavališkai pasiėmė tris savo vaikus (gim. 2018 m., gim. 2016 m., gim. 2014 m.). Asmenys galimai išvažiavo su „VW“ markės automobiliu (vokiška registracija).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenis, žinančius nepilnamečių ir jų tėvų buvimo vietą, juos mačiusius, pastebėjusius nurodytą automobilį ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 156 str. 2 d. (Tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno). Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

REKLAMA

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt skelbė, kad mažamečiai buvo paimti iš šeimos. „Siekiant apsaugoti nepilnamečių interesus, daugiau informacijos pateikti negalime“, – atsakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris.

Pirminiais duomenimis, vaikai buvo paimti antradienį iš vaikų gerovės centro „Pastogė“. Centro atstovai įvykio plačiau nekomentuoja.

„Dėl minėto įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas, siekiant nepakenkti vykdomam tyrimui, informacija nebus teikiama“, – atsakė „Pastogės“ direktorė Gražina Didžbalienė.

saunuoliai tevai. kovokite uz savo vaikus iki galo. reiks - bekite is sitos pediku ir vagiu valstybes. cia dar ilgai nebus teisybes ir pagarbos zmonems.
Sumautoj valstybėj sumauti nuotykiai, trūksta žodžių. Tikiuosi tėvas turėjo gerą planą , kad nepasiektų maitvanagiai
Net pedofilu ir žmogžudžiu milicija taip intensyviai negaudė. Kažkam is valdžios pedofilu labai šitų vaikų prireikė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų