Viktoras Uspaskichas imsis partijos gelbėtojo vaidmens: mes Lietuvai nieko blogo nepadarėme

Buvusiam Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui paskelbus norą grįžti į partiją, pasigirdo svarstymai apie tikruosius jo ketinimus. Dabar V.Uspaskichas tikina esąs kone priverstas imtis gelbėtojo vaidmens – gelbės ir partiją nuo mirties, ir visą Lietuvą nuo blogos valdžios.

„Buvo paklydimų, bet Lietuvai mes nieko blogo nepadarėm, žmonėms irgi nieko blogo nepadarė. Kad buhalterija apskaičiavo ne visus pinigus – nenukentėjo valstybėj žmonės. Negerai, negražu, nubaudė mus, viskas tvarkoj, bet tuo gi gyvenimas nesibaigia“, - TV3 sakė V.Uspaskichas.

V.Uspaskichas nusiteikęs prikelti ne tik merdinčią partiją, bet ir visą Lietuvą. Esą bandė ir anksčiau, tik Lietuva partijos nesuprato.

„Dabartinė valdančioji dauguma, greitai jau metai bus, nepateikė jokios valstybės strategijos, „ant ko“ turi atsiremti valstybė, iš ko turi gyventi“, - tvirtino jis.

Pastaruoju metu žmonės kraupsta nuo V.Uspaskicho minčių apie moteris ir ypač – moteris valdžioje. Tačiau knygą apie psichologiją išleidęs politikas laikosi savo.

Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto lektorė Rima Urbonaitė teigia, kad V.Uspaskicho grįžimą į politinę areną partijos kolegos veikiausiai vertina dėl galimybės lengviau pasiekti valdžią.

Visgi, paties V.Uspaskicho argumentus politologė vertina kaip keistus. „Panašu, kad Viktoras Uspaskichas šito projekto uždaryti dar nenori ir panašu, kad valdžios poreikis yra neišnykęs, nors Viktoras Uspaskichas vaidina vaidmenį to, kuris būtent ateina gelbėti partiją ir dėl to, kad be jo, panašu, niekas kitas to padaryti negali. Ir jis, kaip vargšas, yra tarsi priverstas taip daryti“, - sako R.Urbonaitė.

„Labai abejotina, kad mes matome čia kažkokį mesiją, manau, kad, mesijas yra tik ta rolė, kuri yra šiandienai pasirinkta, bet artimiausiu metu mes pamatysime kažkokius realesnius ženklus, ko Viktoras Uspaskichas realiai atėjo, na, ir galiausiai, kokį jis planą turi ir kaip jam sekasi“, - TV3 komentavo lektorė.

REKLAMA

Živilei Pinskuvienei paskelbus traukiantis nuo Darbo partijos vairo, Rima Urbonaitė teigia, kad ją pakeisiantis partijos narys jau yra aiškus. „Labai abejotina, kad jis galėtų nelaimėti partijos pirmininko rinkimų, panašu, kad tai bus rinkimai, kur bus jei ir daugiau kandidatų, vis tiek tas rinkimas bus vienas iš vieno“, - įsitikinusi politologė.

2019 metais Lietuvoje vyks savivaldos rinkimai. Anot Rimos Urbonaitės, silpni rezultatai praėjusiuose savivaldos rinkimuose Darbo partijai pakišo koją ir Seimo rinkimuose.

„Galbūt yra tikslas sustiprinti ir čia pozicijas, nes, turint, tarkime, merą, partijos narį, arba daugumą taryboje, daug yra lengviau paskui konstruoti ir visą rinkiminę strategiją, dalyvauti rinkiminėje kampanijoje, jau kalbant apie Seimo rinkimus“, - komentavo lektorė. Anot politologės, ėjimas į politiką visuomet yra dėl valdžios siekimo.

Anot Rimos Urbonaitės, Viktoras Uspaskichs neturėtų kurti naujo politinio darinio, kuris pakeistų Darbo partiją, nes tokio šleifo atsikratyti būtų per sunku. „Viktoras Uspaskichas yra lygu Darbo partijai“, - teigia politologė.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Tomas Janeliūnas pastebi, kad visi V.Uspaskicho etapai politikoje yra visiškai skirtingi. „Darbo partija su V.Uspaskichu prieš porą metų ar daugiau buvo vienas dalykas. Partija be V.Uspaskicho, aišku, yra visai kitas dalykas ir partija su V.Uspaskichu dabar būtų, vėlgi, yra visai kitokia, negu mes buvome pratę matyti prieš 5 ar 10 metų“, - TV3 sakė politologas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų