Viešėdamas Lietuvoje, Airijos prezidentas ragina ginti daugiašališkumą

Lietuvoje viešintis Airijos prezidentas Michaelas D. Higginsas trečiadienį paragino Europos Sąjungą (ES) ginti daugiašalę tvarką, o pastangas ją sugriauti pavadino didžiausiu šių laikų iššūkiu.

Kreipdamasis į verslo pusryčių dalyvius Vilniuje, M. D. Higginsas sakė, kad pasitikėjimui atkurti būtinos socialinės ir ekonominės reformos.

„Pasauliniu mastu didžiausias išbandymas yra tie, kurie siekia pakenkti daugiašalei sistemai. Kasdien susiduriame su naujais iššūkiais“, – kalbėjo prezidentas, tačiau konkrečių pavardžių neminėjo.

„Pokalbis dabar yra labai įdomus. Nebebus galima apsiriboti vien galingiausiųjų žodžiais ar galingiausiųjų negatyvumu. Jei norime atkurti pasitikėjimą Europa ir Europos Sąjunga, (turime – BNS) pasiūlyti tai, ką dabar vadinu poreikiais grindžiama ekosocialine politinės ekonomijos forma“, – sakė M. D. Higginsas.

Jo teigimu, nedidelės šalys, tokios kaip Lietuva ir Airija, gali rodyti pavyzdį atkuriant visuomenės pasitikėjimą.

„Tai reiškia, kad Lietuva ir Airija gali užtikrinti pagrindinių visuomenės poreikių patenkinimą, aukščiausią dalyvavimo lygį, pažangiausias naujų inovacijų formas, etišką mokslo ir technologijų panaudojimą. Labiausiai tikėtina, kad tai ateis iš tokių šalių kaip Airija ir Lietuva, ir žmonių tikėjimas tuo suteikia didelį postūmį“, – sakė Airijos prezidentas.

Airijoje prezidentas neturi didelių įgaliojimų užsienio politikos srityje, todėl paprastai susilaiko nuo griežtų pareiškimų. Jo pastabos atspindi Europoje augantį nerimą dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo užsienio politikos.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų