• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą Lietuvą pašiurpinusius įvykius Jonavoje daugiausia prisimena vyresnės kartos žmonės. Tai įvyko 1994-ųjų gruodžio 12-ąją. Tos dienos rytą keturi ginkluoti užpuolikai apiplėšė Radviliškio rajono globos ir rūpybos skyriaus kasininkę.

Visą Lietuvą pašiurpinusius įvykius Jonavoje daugiausia prisimena vyresnės kartos žmonės. Tai įvyko 1994-ųjų gruodžio 12-ąją. Tos dienos rytą keturi ginkluoti užpuolikai apiplėšė Radviliškio rajono globos ir rūpybos skyriaus kasininkę.

REKLAMA

Vėliau vienas jų pasiekė Jonavą, kur įsiveržė į vieno daugiabučio butą, jame užsibarikadavo nuo policijos pareigūnų ir įkaite paėmė 22-jų merginą Juliją (vardas pakeistas – aut. past.).

Mergina buvo išlaisvinta tik kitos dienos rytą. 35-erių užpuoliką, anksčiau teistą už kelias vagystes, nukovė rinktinės „Aras“ pareigūnai. Prabėgus keleriems metams, Julija sutiko papasakoti savo istoriją kriminalinių naujienų laikraščio „Akistata“ žurnalistams.

Mergina papasakojo apie tą parą, praleistą akistatoje su mirtimi, kai prieš akis matė į ją nukreiptą pistoleto vamzdį.

REKLAMA
REKLAMA

Sugrįžo į įvykių epicentrą

Tą rytą kirpėja dirbanti Julija ilgiau vartėsi lovoje, nes į darbą reikėjo tik po pietų. Tada jau buvo prasidėjęs petardų vajus. Jas vaikai sprogdindavo dažnai, todėl išgirdusi keletą pokštelėjimų, mergina nekreipė dėmesio.

REKLAMA

Bet netrukus pasigirdo stipresni pokštelėjimai ir Julija iškišo nosį į balkoną pasižiūrėti, kas vyksta. Prie gretimo namo ji pastebėjo policijos pareigūnus. Vieną vyrą policija vedėsi, o kiti kažkur spruko.

Kaip paaiškėjo vėliau, vienas bėglių atskuodė į Julijos namo laiptinę ir pakilęs į antrą aukštą paspaudė jos durų skambutį. Mergina pamatė nepažįstamą vyrą ir pravėrė duris, jam to ir tereikėjo. Jis įvirto į vidų, atstatęs į nieko nesuprantančią merginą ginklą. Šūktelėjo: „Tylėk!“. Ir užtrenkė iš vidaus duris.

REKLAMA
REKLAMA

Susinervinęs ir šoko ištiktas įsibrovėlis įsakė merginai nesiartinti prie durų, vykdyti visus jo reikalavimus, kitaip grasino nušauti. Tada Julijai skambino netoliese gyvenanti mama, bet merginai neleista atsiliepti. Įtarusi kažką negero, motina atskubėjo prie namo ir išvydo pareigūnus, kurie jau įtarė, kad plėšikas bus įlindęs į tą laiptinę, tačiau nežinota į kurį butą.

Įrėmė ginklą į galvą

Motina liepė pareigūnams išlaužti duris. O kai šie tą padarė, įsibrovėlis įrėmė Julijai į galvą ginklą ir grasino pareigūnams žengus bent žingsnį nušauti savo auką. Julija pradėjo klykti ir pareigūnai buvo priversti atsitraukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau vyras užbarikadavo išlaužtas duris viduje rastais baldais. Su nusikaltėliu buvo pradėtos derybos telefonu. Nepaleisdamas savo aukos iš glėbio, vyras pareikalavo didelės pinigų sumos JAV doleriais, trijų neperšaunamų liemenių, sprogmenų, automobilio ir net lėktuvo, o po to dar liepė paleisti į laisvę Borisą Dekanidzę.

Tokiomis derybomis pareigūnai siekė laimėti laiko. Tą galiausiai suprato ir pats įsibrovėlis. Telefono skambučiai į Julijos butą netilo, todėl išvargęs nusikaltėlis nutraukė jo laidą. Apsikabinęs auką jis nusprendė užmigti, bet tam trukdė į kiemą atvykusios ugniagesių gelbėtojų pajėgų sirenos, nuolat mirgantys švyturėliai.

REKLAMA

Lemtingas žvilgsnis pro langą

Įkaitų drama baigėsi kaip tikrame koviniame filme. Naktį praradęs viltį, kad pavyks ištrūkti, įsibrovėlis pareiškė aukai, kad šio buto sienos taps jo „karstu“. Anot Julijos, nedaug trūko, kad jis prarastų viltį ir nušautų ją bei nusišautų pats.

Išaušus rytą įsibrovėlis nusprendė pasižiūrėti pro kambario langą. Atsėlino prie jo tempdamas ir Juliją, vieną pistoletą įrėmęs į jos galvą, kitą – į nugarą. Tik žvilgterėjo lauk ir susmuko Julijai tiesiai po kojomis. Iš jo galvos pasipylė kraujo čiurkšlė...

Tiesa, jis taip pat dar spėjo paspausti gaiduką, bet, laimei, kulka įkaitės nekliudė. Iškart po snaiperio šūvio į butą, pralauždami barikadas, įsiveržė „Aro“ vyrai. Taip baigėsi viena dramatiškiausių įkaitų išlaisvinimo operacijų Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų