Viceministras pristatė pokyčius: planuojama, kad dalis vaikų grįš į mokyklas

Vaikams, kurie patiria sunkumų nuotolinio mokymo metu, nuo šio ketvirtadienio arba kito pirmadienio turėtų būti sudarytos galimybės mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, pirmadienį pranešė švietimo viceministras.

Ramūno Skaudžiaus teigimu, galutinį sprendimą dėl to artimiausiu metu turėtų priimti Vyriausybė.

„Mūsų žiniomis, anksčių anksčiausiai galėtų startuoti šį ketvirtadienį, o vėliausiai pirmadienį po savaitės“, – interviu LRT radijui sakė viceministras.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad į mokyklas galėtų grįžti vaikai, gyvenantys šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas.

Vaikai ir toliau mokytųsi nuotoliniu būdu, tačiau būdami mokyklose. Savivaldybių administracijos organizuotų, kad tokiems vaikams būtų užtikrintas nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas švietimo įstaigose.

Pasak viceministro, dėl personalo, kuris prižiūrės vaikus, turės apsispręsti savivalda, o mokytojai ir toliau dirbs nuotoliniu būdu.

Ministerijos duomenimis, 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją. Maždaug pusei šių mokinių yra skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas LRT radijui sakė, kad kai kurios savivaldybės jau dabar leidžia moksleiviams mokytis dienos centruose.

Jis paragino Vyriausybę užtikrinti mokytojų skiepijimą nuo koronaviruso, kad būtų galima greičiau grįžti į ugdymą mokyklose.


Rašyti komentarą...
s
sofi
2021-01-18 09:33:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į miška nuvažiuoti negalima,bet vaikus į mokyklas prašom,permažai užsikrėtusių matyt pasidarė,prisigimdo vaikų daugiau nebesusitvarko namuose,tai grūda į mokyklas,kai susirgs ir atsidurs renimacijoje tada neraudokite kaip baisu.Puikiausiai vaikai mokosi nuotoliniu,okas nesimoko ir nesiseka ir mokykloje proto neįdes.
Atsakyti
-24

M
Mokytoja
2021-01-18 10:42:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neįsivaizduoju, kaip tie vaikai, kurie ateis į mokyklą, mokysis nuotoliniu būdu. Kur jie bus? Kabinetuose, aktų salėje, koridoriuose? Mokykloje yra 2 kabinetai, kuriuose yra po 15 kompiuterių. Kitur - po vieną. Kas prižiūrės tuos mokinius? Direktorius, jo pavaduotoja, ... nes visi kiti mokytojai dirba iš namų. Ir dar. Mokytojas materialiai atsakingas už jam išduotas materialines vertybes. Mūsų valstybės valdžia visai negalvoja arba nieko nesupranta. Čia panašu, kad viskas vyks taip pat, kaip kad su automobilių aikštelių prie prekybos centru užtvėrimu. Visi dirbs, versis per galvą, o po poros dienų viskas bus atšaukta. Gal pirmiausia reikia apgalvoti sprendimus, o paskui paskelbti. Jau darosi nebe juokinga dėl šalies valdymo, o skaudu, kad tokią išsirinkome.
Atsakyti
-4

A
2021-01-18 10:15:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausiai-vakcina nuo covid 19 neapsaugo!Tik nuo pasekmių!Tai ar bus mokytojai pasiskiepiję ar ne -vistiek ir užkrės,ir užsikrės.Be to su ta vakcina nėra studijų-gali kalbėti,kaip patogiau.Nieks nieko nežino!
Ir dar-gryniausia teisybė-kas nesimoko,tai nei nuotoliniu,nei mokykloj nesimokys.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų