„Via Baltica” bus blokuojama?

Šimtus milijonų eurų kainuojanti magistralės Via Blatica rekonstrukcija taip užrūstino suvalkiečius, kad šie grasina blokuoti vieną judriausių šalies kelių. Žmonės apsižiūrėjo, kad po magistralės praplatinimo jie liko atkirsti nuo greitkelio – nepaliktas nė vienas nuvažiavimas. Vietiniai piktinasi eantys priversti link magistralės važiuoti dešimtis kilometrų dulkėtais žvyrkeliais. Kelininkai atkerta, kad suvalkiečiai - per daug reiklūs.

„Šitas kelias mums nereikalingas, kam jis mums nereikalingas“, - žmonės kalba apie vieną pagrindinių šalies kelių magistralę Via Baltica nuo Kauno iki Marijampolės. Šiuo metu šiame ruože kelias yra rekonstruojamas – iš dviejų juostų daromos keturios. Kelio atnaujinimo žmonės laukė kaip stebuklo. Esą tikrai magistralėje mašinų apkrova – didžiulė, per parą keliu pravažiuoja apie dešimt tūkstančių automobilių, o kone pusė jų – vilkikai. Tad per siaurame kelyje nuolat įvyksta tragiškos nelaimės.

Tačiau praplatintas kelias vietinių nedžiugina. Prie rekonstruojamos magistralės atkarpos tarp Kauno ir Marijampolės gyvenantys žmonės suprato, kad yra atkirsti nuo pasaulio – perdarius magistralę nebeliko nė vieno patogaus kelio į kaimus. Magistrale negali naudotis daugiau kaip tūkstantis žmonių.

REKLAMA

„Būdavo tiesiai mes išvažiuojam į magistralę ir važiuojam tiesiai į Kauną, o dabar neturim išvažiavimo. Jau dabar reikia mums važiuoti daug toliau. Nei į Kauną, nei į Marijampolę mes neturim išvažiavimo”, - skundžiasi Plutiškės kaimo gyventoja Jolita.

Norėdami patekti į magistralę ir ja greičiau nuvažiuoti į Kauną ar Marijampolę, žmonės priversti dardėti kaimo keliukais ir daryti dešimties kilometrų apylanką.

Magistralės rekonstrukcija nuo Kauno iki Marijampolės atsieis 182 milijonus eurų. Prieš kelerius metus prie magistralės gyvenantiems žmonėms buvo pažadėta, kad nuvažiavimo galimybių bus. Dabar projektas pakeistas.

Tuo tarpu Automobilių kelių direkcijai žmonių nepatogumai – nė motais. Teigiama, kad keliai į kaimus nuo magistralės bus padaryti kitose rekonstruojamose atkarpose.

„Gyventojai, nemanau, kad patirs kažkokių nepatogumų ar praradimų kelionės prasme, nes jungiamieji keliai yra įrengti iš abiejų magistralės pusių, tai tiesiog reikia teisingai orientuotis ženkluose ir pasirinkti kryptį, kuria reikia vykti. Taip pat gali patekti krašto keliais”, - savo tiesą aiškina Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Eduardas Grinaveckas.

Anot Grinavecko, suvalkiečiai per daug reiklūs – prie kiekvieno kaimo nuvažiavimo iš magistralės niekas nesiruošia daryti. Tai esą trukdytų eismui ir būtų pavojinga.

Suvalkiečių tokie paaiškinimai netenkina. Jie pasiryžę reikalauti daugiau būdų išvažiuoti iš magistralės. Esą jei prireiks – blokuos kelią.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
m
manau
2017-08-06 21:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palyginu kaip autostrados tiesiamos Lenkijoje ir pas mus ir pilnai sutinku su vietiniais gyventojais.Ten ne tik padaromi nuvažiavimai ūkininkams beveik kas 5-10 km, žvėrims takai, bet ir šalia autostrados eina ūkininkams asfaltuotas kelias. Pas mus dar gyvenama sovietmečiu ir žmogus nerūpi, svarbu kuo greičiau ir bet kaip "įsisavinti" ES milijonus.
Atsakyti
-5

a
absurdas
2017-08-07 17:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai dabar kiekvienam kaimeliui po nuvažiavimą? O kur valstybės interesas? Yra, berods, du nuvažiavimai minėtoj 10 km atkarpoj - kas dar negerai? Šlykštus egoizmas.
Atsakyti
-4

K
Kauniete
2017-08-08 00:07:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik tamsuoliai gali taip slyksciai komentuoti. Tamstos ziniai daug kaunieciu yra iskeite savo namus Kaune ir persikele cia gyventi!!! Tai cia egoizmas, kad zmones nori greitkeliu patogiai i darbus vaziuoti ??? Beje, Plutiskese gyvena tokie garsus zmones kaip Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, kuriems ca atsikrauscius is Kauno ypac suaktyvejo bendruomeninis kaimo gyvenimas, ne tik suauge zmones, bet svarbiausia vaikai ir jaunimas dziaugiasi ir didziuojasi, kad cia KAIME gyvena !!! Cia irgi egoizmas???
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų