Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai pirmadienį protestu skatins valdžią keisti naują mokėjimo už mokslą tvarką, kurioje jiems labiausiai kliūva „gerai besimokančio studento“ samprata.
Pagal pavasarį priimtas Aukštojo mokslo įstatymo pataisas už studijas neturėtų mokėti tie studentai, kurių vidurkis per semestrą yra ne mažesnis kaip 8.
Tačiau, kaip teigia studentai, skirtingai nuo humanitarinių mokslų programų, tiksliųjų mokslų specialistus ruošiančiame universitete dėstytojai puikiais pažymiais nesišvaisto. Todėl, pasak VGTU studentų, pagal dabartinę tvarką mokėti už studijas esą turėtų 4 iš 5 (arba 80 proc.) studijuojančių VGTU.
Anot VGTU studentų atstovybės prezidento Justino Krūgelio, „tai ne tik mūsų universiteto problema, tarp daugumos tiksliųjų mokslų studentų tik vienetai, kurių žinios vertinamos „aštuonetu“, visų kitų rezultatai žemesni. Ir tai nereiškia, kad jie yra prasti studentai. Paprasčiausiai dėstytojai dar neperėjo prie dešimtbalės vertinimo sistemos“.
Planuojama, kad, studentų teigimu, neteisingais valdžios sprendimais pasipiktinusios tūkstantinės minios protesto akcija prasidės pirmadienį 11 valandą 30 minučių prie Prezidentūros, baigsis prie Seimo.
Protestu bus siekiama keisti galiojančią tvarką. Anot studentų, ji negali būti taikoma tol, kol „Lietuvos aukštosiose mokyklose nebus įtvirtinta aiški ir vieninga studijų rezultatų vertinimo sistema“. Esą dabar „gerai besimokančiais studentais“ turėtų būti laikomi visi sesiją be skolų baigę studentai.