Veryga gyventojų vertinamas palankiau – reitingai šovė į viršų

Kova su koronavirusu didina Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo sveikatos apsaugos ministro Aureliajus Verygos populiarumą, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį skelbiama „Vilmorus“ apklausa.  

Neseniai vienu nemėgstamiausiu politiku buvęs A. Veryga kovą sulaukė beveik 11 procentinių punktų daugiau teigiamų vertinimų.

Vasarį sveikatos apsaugos ministrą palankiai vertino 26,1 proc. apklausos dalyvių, kovą tokių jau buvo 36,8 procento.

Sumažėjo ir neigiamai jį vertinančių žmonių – iki 39,5 proc. kovą nuo 50,2 proc. vasarį. 

„Dar jis (A. Veryga – BNS) turi neigiamą balansą – daugiau neigiamų nei teigiamų balsų. Tačiau labai retai būna tokie dideli šuoliai į teigiamą pusę, dažniau į neigiamą gali nukristi per vieną dieną labai daug, jeigu kas nors nutinka. Jo ankstesni darbai, kurie nepatiko žmonėms, tarsi nusirašė“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys. 

A. Veryga, beje, yra penktas politikas, kurį gyventojai vadina geriausiai atstovaujančiu  jų interesams – kovą taip manė 3,3 proc. apklaustųjų (vasarį 0,9 proc.) 

Anot apklausos, išaugo premjero Sauliaus Skvernelio populiarumas – palankiai vertinančiųjų Vyriausybės vadovo veiklą kovą buvo 40,2 proc., vasarį – 36,1 proc., o nepalankiai sumažėjo iki 33,4 proc. nuo 41,2 proc. vasarį.

7,5 proc. gyventojų mano, kad premjeras geriausiai atstovauja jų interesams  (vasarį – 5,9 proc.).  

„Sumažėjo ir neigiamų jo vertinimų. Ekstremaliose situacijose paprastai jo reitingas labiau kyla, taikos metu mažiau“, – BNS sakė sociologas. 

Šiame reitinge premjeras yra antras ir lenkia konservatorius į Seimo rinkimus rudenį vesiančią Ingridą Šimonytę. Dabar manančių, kad ji  geriausiai atstovauja jų interesams  yra 6,8 proc.(vasarį buvo 4,1 proc.).  

Prezidento Gitano Nausėdos reitingas nepasikeitė – jis lieka visuomenės pasitikėjimo  reitingo lyderiu. Kovą palankumą jam išreiškė 74,8 proc. gyventojų (74,3 proc. vasarį).  

20,3 proc. apklaustųjų mano, kad prezidentas geriausiai atstovauja jų interesams (vasarį tokių buvo 20,4 proc). 

REKLAMA

Antroje vietoje yra užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius: jį teigimai vertina 51,8 proc. apklaustųjų, o neigiamai 54,2 proc. 

Trečioje vietoje laikosi Seimo vadovas Viktoras Pranckietis, sulaukęs 43,5 proc. teigiamų balsų ir .47,2 proc. neigiamų.  

Ketvirtas yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis su 42 proc. palankumo balsų. Neigiamai šį politika vertina 37,5 proc. 

„Vilmorus“  apklausa atlikta kovo 5–13 dienomis, kada karantinas dar nebuvo paskelbtas, bet jau buvo nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvos gyventojai. Apklausta 1020 respondentų.


Rašyti komentarą...
A
Antoska
2020-03-21 08:47:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Del ko turetu augti jo populiarumas?Nematau nieko ypatingo.Vadovas nekoks.
Atsakyti
-2

p
pilietis
2020-03-21 09:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi verygos anksciau daryti kvaili isakymai ir istatymai nepasimirso tikrai ir dabar nieko ypatingo jis cia dar nenuveike tik kalba kad viskas gerai visokiu priemoniu turim kaip visada nors su tais testais ir tikrinimais vien nesusipratimai
Atsakyti
-1

V
Virusas"Veryga"
2020-03-21 10:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejaugi dauguma lietuviu smegenys perkaito, kad patenkinti Verygos darbu.Tokio durniaus dar nebuvo, kad parsiveštu tautiečius iš užkrėstų vietų ir nedarytu tyrimu visiems ,o lauktu kad virusas išplistu, ačiū mums nereikia tokio besmegenio.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų