Vergauti lietuvius vertusiam vyrui – teismo dovana: į laisvę ištrūks anksčiau

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį metais sušvelnino Vidmantui Daveniui už prekybą žmonėmis ir sukčiavimą skirtą bausmę nuo septynerių iki šešerių metų laisvės atėmimo.

100

54 metų vyras už grotų siunčiamas dėl to, kad išnaudojo socialiai pažeidžiamus žmones. Apeliacinis teismas taip pat panaikino šešiems nukentėjusiesiems priteistą žalos atlyginimą. Kitos nuosprendžio dalies nuspręsta nekeisti.

„Apeliacinis teismas pripažino, kad apygardos teismas pagrįstai V. Davenį nuteisė už prekybą žmonėmis“, - per posėdį sakė teisėjas Albinas Bielskis.

Vilniaus apygardos teismas šių metų vasarį anksčiau teistą vyrą už grotų pasiuntė septyneriems metams. Teismas nusprendė, kad jis išvadų iš ankstesnių teistumų nepadarė ir savo gyvenimo būdo nekeičia.

Iš pradžių net 9 nukentėjusiesiems iš V. Davenio teismas buvo priteisęs neturtines žalas, kurios įvertintos nuo 1,8 tūkst. iki 6,9 tūkst. eurų. Bet net šešiems iš jų po apeliacijos nebus atlyginta jokia žala.

Smurtavo ir grasino

Bylos duomenimis, V. Davenis išnaudojo socialiai pažeidžiamus asmenis. Jis prieš savo aukas smurtaudavo, taip pat pasisavindavo jų vardu paimtus greituosius kreditus.

Teigiama, kad apgaule iš žmonių buvo išvilioti tūkstančiai eurų, meluojant, kad jie reikalingi verslui plėtoti. Prieš nukentėjusiuosius naudota fizinė ir psichinė prievarta.

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų gyvenimo sąlygos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

Vienas vaikinas buvo priverstas gyventi kartu su V. Daveniu jo automobilyje, paskui jam pavyko pabėgti.

„Sakė, kad važiuos į Vokietiją, sandėlius. Pabėgau, nes bijojau, kad toliau smurtaus. Pavyko pasprukti, kai jis girtas miegojo mašinoje“, – po Vilniaus apygardos teismo paskelbto nuosprendžio sakė jaunuolis.

53 metų V. Davenis bylos nagrinėjimo metu pripažino kaltę, nors teigė, kad daug ko neprisimena. Penkis kartus teistas vyras teisme skundėsi suprastėjusia atmintimi. Didžioji dalis nukentėjusių nuo V. Davenio asmenų buvo įvairaus amžiaus moterys.

Išpardavė savo turtą

Nukentėjusiuoju pripažintas ir darbo ieškojęs jaunuolis. D. Ž. nukentėjo, kai ieškojo darbo 2016 metų lapkritį, pamatęs jo skelbimą internete V. Davenis susisiekė su jaunuoliu ir pareiškė, kad jis galėtų dirbti jo asmeniniu vairuotoju.

REKLAMA

Vėliau D. Ž. buvo grasinama susidorojimu su juo pačiu ir artimaisiais, jis buvo mušamas. Vaikinas pardavė savo, savo motinos mašiną, akordeoną, o pinigus atidavė skriaudikui.

Be to, vaikinas buvo įkalbėtas iš mobiliojo ryšio bendrovės įsigyti telefoną ir kompiuterį. Juos vėliau perdavė V. Daveniui, šis daiktus kažka pardavė ir pinigus panaudojo savo reikmėms.

Gyveno su V. Daveniu

Teisme buvo apklausta vilnietė V. T. Moteris sakė, kad su V. Daveniu susipažino 2013 metų rudenį per radijo stoties pažinčių skelbimus, pora netrukus apsigyveno Trakų rajone.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų