Varginančios eilės gydymo įstaigose: situaciją galime keisti patys

Niekas nepaneigs, kad norint patekti konsultacijai pas gydytoją tenka įdėti nemažai pastangų. Begalę kantrybės reikalaujančios pacientų eilės, griežtos gydytojų darbo valandos ir dažnai ne itin sąžininga ligonių priėmimo konsultavimo sistema – dalykai, kuriuos žino net retas gydymo įstaigų svečias.

Siaučiant gripui šios problemos dar labiau opėja, ligonių daugėja ir nepasitenkinimas gydytojų darbu vis labiau auga. Vis dėlto, į situaciją galima pažvelgti kitu kampu. Galbūt dalis šios problemos priklauso ir nuo mūsų pačių? Žvelgdami į sveikatą atsakingiau ir rūpindamiesi ja tik pajutus pirmuosius negalavimus, galbūt galėtume išvengti vizitų pas gydytojų, neleisdami ligai mūsų organizme įsisiautėti?

Didžiausia problema – medikų trūkumas

Pačių medikų teigimu, didžiausia problema – gydytojų trūkumas. Tai dalykas, apskritai reikalaujantis sprendimo, tačiau gripo epidemijos laikotarpiu ši problema pasireiškia itin smarkiai. Bėda ta, kad per mažai jaunų žmonių baigia medicinos studijas, nėra kam pakeisti jau į pensiją išėjusių medikų, todėl ir susidaro iš kantrybės vedančios ligonių eilės, kurios su kiekviena diena vis didėja.

REKLAMA

Kaip mes patys galime šiek tiek pagerinti situaciją? Kalbant apie gripo susirgimus, geriausia išeitis, kada tik pajuntame ligos simptomus jų neignoruoti ir imtis gydymo patiems. Dažna situacija, kada liga ilgą laiką nėra gydoma, jos simptomai nėra malšinami ir tada prasideda rimtos komplikacijos. Tokiu atveju neišvengiamai privalome apsilankyti pas gydytoją. Vis dėlto, jei į ligą žiūrėtume atsakingai ir imtumėmės tinkamų veiksmų laiku, sutaupytumėme tiek savo sveikatos, tiek nervinių ląstelių, kurios itin eikvojamos laukiant nesibaigiančiose eilėse pas daktarą, tiek greičiau pasveiktume ir vėl galėtume grįžti i įprastą gyvenimą.

Kaip patiems keisti situaciją?

Kaip atsakingai galime sirgti ir patys šiek tiek pagerinti dabartinę situaciją gydymo įstaigose?

Pajutus pirmuosius ligos simptomus geriausia pirmąsias dienas likti namuose ir neiti į darbą ar ugdymo įstaigas. Pirmiausia, liekant namuose pats žmogus greičiau sveiksta, yra tam sudarytos palankesnes sąlygos bei kyla mažesnė komplikacijų rizika. Antra – tokiu būdu ligonis neplatina infekcijos. Ypač atsakingai derėtų elgtis dirbantiems kolektyve, kur yra gana glaudus kontaktas su kitais žmonėmis.

Imdamiesi tokių veiksmų nedelsiant galite išvengti vizito pas gydytojus ir greičiau pasveikti, išvengiant piktybinių gripo komplikacijų. Žinoma, jei jaučiatės išties prastai ir nežinote kaip kovoti su liga, kreipkitės į gydytoją, tačiau stenkitės neleisti ligai išbujoti ir elkitės su savo sveikata atsakingai.


Rašyti komentarą...
j
juozas
2016-02-25 12:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu neisime pas gydytojus tik pajutę ligos simptomus tai kas išduos nedarbingumo pažymėjimą? Kviesti gydytoją į namus? O jei tik sloga ir kosulys, o nėra temperatūros, o šiaip bloga savijauta?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų