Valstiečių sąmokslo teorijos dėl R. Karbauskio skandalo: įtaria žiniasklaidą ir opoziciją

Nuo pat atėjimo į valdžią valstiečių lyderį Ramūną Karbauskį vienaip ar kitaip supa skandalai – Greta Kildišienė, menininkė Milena, o dabar dar ir žemės klausimas. Etikos bei teisėsaugos institucijoms ir politiniams oponentams inicijavus tyrimus dėl R. Karbauskio veiklos, jo bendrapartiečių teiraujamės, kaip jie vertina partijos lyderį supantį naujausią skandalą.

Generalinė prokuratūra, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ir Seimo opozicija pranešė ketinančios pradėti tyrimus dėl R. Karbauskio elgesio ir jam priklausančio verslo bei jo šeimos narių valdomos žemės. Iniciatyva gimė po to, kai naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad valstiečių lyderiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi jo sūnų, sesers, brolio ir tėvo valdoma žeme.

Įstatymai draudžia vienam asmeniui, įmonei ir susijusiems asmenims turėti daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės. R. Karbauskis trečiadienį Seime aiškino, kad iki 2014 metų įmonės nebuvo siejamos tarpusavyje, todėl vienas asmuo įmonių su 500 ha „galėjo turėti aibę“, visi sandoriai buvo tikrinami notarų, o po 2014-ųjų leidimus įsigijimams turėjo išduoti ir Nacionalinė žemės tarnyba.

Neatmeta bandymo susidoroti galimybės

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Levutė Staniuvienė niekaip nevertina partijos lyderį supančio skandalo, tačiau neatmeta galimybės, kad tai gali būti opozicijos ar žiniasklaidos noras susidoroti.

„Tiesiog stebiu, kas bus, ir ramiai žiūriu, ar čia politika, ar čia kuriama priešiška kažkokia nuomonė. Tiesiog stebiu. Jeigu iš tikrųjų bus ištirta, kad blogai, tai vertinsiu blogai, bet negaliu vertinti. Aš tikrai kartais pastebėdavau žiniasklaidos puolimą. Atrodo, darome viską gerai, kad tik geriau būtų. Aš tikrai ranką pridėjusi prie širdies sakau, kad tik geriau būtų žmogui. Mes esame visi vardan vieno tikslo“, - tv3.lt kalbėjo L. Staniuvienė.

Jai antrino ir valstietis Kęstutis Bacvinka, tik, jo teigimu, naujausias skandalas – ne žiniasklaidos darbas, nes ši tik viešina faktus, bet opozicijos vaidmens skandale politikas neneigia.

REKLAMA

Tuo tarpu valstietis Zenonas Streikus šiame skandale mato daugiau žiniasklaidos įtakos ir kelia versiją, kad žurnalistai tokiu būdu bando nukreipti dėmesį nuo valdančiųjų akį patraukusios LRT.

„Turėtų ir žiniasklaida, ir opozicija susidomėti pirmaeiliais dalykais, kurie iš biudžeto finansuojami, viešąjį interesą atstovauja. Nekorektiška būtų šiuo metu perkelti dėmesį ar klausimus į vieną ar kitą asmenį, vadovą ar įtakingą žmogų. Tai tam buvo laikas arba bus laikas, reikia viską iš eilės daryti. <...> Būtų nekorektiška ir patiems žurnalistams, kai palietė juos, ne apie tą reikalą kalbėti, kas juos liečia, bet dėmesį nukreipinėti į visai kitus objektus.“, - tv3.lt kalbėjo Z. Streikus.

Požiūrio į pirmininką nepakeitė

Pasak K. Bacvinkos, kol kaltinimai R. Karbauskiui neįrodyti, sunku ką nors sakyti, bet jei įtarimai pasitvirtintų – „būtų labai negražu“.

Tuo tarpu valstietis Petras Nevulis skandalą dėl R. Karbauskio žemės tiesiai šviesiai vadina „absoliučiu absurdu“.

„Vis dėlto, Ramūnas, manau, neperžengė jokių ribų. Aš ir pats, mano šeima ūkininkauja po šiai dienai, mes irgi pirkinėjame žemes šiek tiek ir viską darome pagal įstatymą. Neįsivaizduoju, kaip jį peržengti, aš neįsivaizduoju šito. Man atrodo, viskas čia išaiškės, kaip buvo, ir viskas stos į savo vietas, ir viskas bus tvarkoj“, - tv3.lt kalbėjo P. Nevulis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų