naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausios opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį per Seimo seniūnų sueigą pareiškė, kad valstiečiai joje toliau nedirbs.

Didžiausios opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį per Seimo seniūnų sueigą pareiškė, kad valstiečiai joje toliau nedirbs.

REKLAMA

„Jūs tikriausiai prisimenat paskutinių dienų įvykius, kai LVŽS frakcija liko be atstovavimo Seimo vadovybėje, dabar mes matom kitą etapą patyčių iš opozicijos, kai siūlomas priimt sprendimas, kad būtų Mišriai grupei priskirta vadovauti Audito komitetui“, – per seniūnų sueigą pareiškė R. Karbauskis.

„Siekiamybė palikti opoziciją be jokių galimybių pareikšti savo nuomonę lemia tai, kad mes prasmės nei seniūnų sueigoj dirbti toliau nematom ir frakcijoj šnekėsim apie kitas priemones, kaip apginti demokratiją šitam Seime“, – sakė R. Karbauskis.

Seimas tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė valstiečių pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

REKLAMA

Atmetus A. Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską.

REKLAMA

Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, darbiečių atstovas Andrius Mazuronis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę valstiečiai žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė. 

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.

„Mūsų frakcija šį rytą pasitarė ir  nusprendė nedalyvauti politiniame farse, kurį kuria valdantieji. Vietoje sklandaus darbo organizavimo, jie kuria precedento neturinčią situaciją – didžiausią opozicinę frakciją per pirmuosius du posėdžius eliminavo iš Seimo vadovybės, parodant, kad šiame Seime nebus demokratijos ir pagarbos Lietuvos parlamentarizmo tradicijoms. Ne gana to, valdančiųjų keršto akcija opozicijai tęsiasi.

Vakar Seime jau registruotos Seimo statuto pataisos, kuriomis iš opozicijos atimamas Seimo Audito komiteto pirmininko postas. Valdantieji kuria teisines prielaidas jį skirti tiems, kurie yra mažumoje, kuri neapsiskelbė opozicija. Taip griaunama dar viena parlamentinės demokratijos tradicija Audito komitete matyti ne kieno nors kito, o Seimo opozicijos vadovavimą“, –  rašoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos išplatintame pranešime žiniasklaidai frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio vardu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų