Valdžia grįžta prie privalomų skiepų darbuotojams: įtvirtins atskiroms profesijoms ir atriš rankas darbdaviams

Valdžia grįžta prie privalomų skiepų nuo koronaviruso darbuotojams, dirbantiems sveikatos, socialinės apsaugos ir švietimo sektoriuose, taip pat galbūt viešajame administravime ir profesinėje karo tarnyboje. Toks siūlymas buvo pristatytas pirmadienį Trišalėje taryboje.  

Kartu siūloma leisti darbdaviams priimti sprendimą dėl privalomos vakcinacijos darbuotojams nuo COVID-19, net jeigu tai nesusiję su aukščiau paminėtais sektoriais. Tai reikštų, kad darbdavys galėtų priimti sprendimą ir priversti darbuotojus skiepytis bet kuriame sektoriuje, jeigu saugumo neišeitų užtikrinti kitomis priemonėmis, tai yra laikantis atstumų, dėvint kaukes ar panašiai. 

„Projektu siūloma numatyti, kad tada, kai vakcinos yra prieinamos Lietuvoje ir yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas dėl užkrečiamos ligos, tam tikri darbuotojai galėtų dirbti tik pasiskiepiję. Ir įstatyme būtų numatomos šios sritys. Pirma, tai sveikatos priežiūra ir detalizuota, kad tai yra sveikatos priežiūros įstaigų veikla, įskaitant valymo, maisto tiekimo arba kitas paslaugas, kurios teikiamos įstaigų patalpose. Tai apima ir praktinį studentų darbą. Taip pat socialinės paslaugos ir veikla, įskaitant tas kitas paslaugas, teikiamas pastatuose. Toliau švietimo paslaugos ir veikla vėlgi su tomis pačiomis paslaugomis. Ir šiandien girdėjau, kad taip pat turėtų būti viešojo administravimo subjektų veikla bei profesinė karo tarnyba“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Aušrinė Storpirštienė.

REKLAMA

Išimtys privalomam skiepijimuisi būtų numatomos dviem atvejais: kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl kontraindikacijų vakcinai ir kai žmogus yra persirgęs koronavirusu. 

Nepasiskiepiję darbuotojai negalėtų dirbti: jie turėtų būti perkeliami dirbti nuotoliniu būdu arba į kitą darbą, kur galima dirbti nepasiskiepijus, o jei tai neįmanoma, tuomet tokie darbuotojai būtų nušalinami nuo darbo nemokant darbo užmokesčio. Praėjus 3 mėnesiams nuo nušalinimo, jeigu darbuotojai vis tiek nesutiktų skiepytis, juos atleistų be įspėjimo ir be išeitinių išmokų.

„Ir papildomai buvo siūloma iniciatyva numatyti galimybę darbdaviams viešajame ir privačiajame sektoriuje, kurie nėra šitų trijų sričių atstovai, priimti sprendimą dėl privalomos vakcinacijos“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Darbdaviai privalomai skiepytis darbuotojams galėtų siūlyti priklausomai nuo kontakto su kitais asmenimis ilgumo ir artimumo bei atsižvelgus, ar įmanoma darbe naudoti apsaugos priemones. Kitaip tariant, jeigu gamybos įmonėje neįmanoma užtikrinti didelių atstumų tarp darbuotojų, jie būna vienoje patalpoje ilgą laiką, tuomet darbdavys galėtų priimti sprendimą dėl privalomų skiepų. 

Viceministrė sako, kad prie privalomų skiepų klausimo grįžtama, nes susilpnėjus imunitetui vis dažniau pradeda sirgti ir pasiskiepiję asmenys, todėl tampa sunku apsaugoti jautriausius klientus: pavyzdžiui, sergančiuosius ar globojamus vyresnio amžiaus asmenis. A.B. Motiejūnienė pripažįsta kad šiuo metu parengto viešo dokumento nėra, bet ministerija jį parengs ir pasiūlys diskutuoti toliau.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė stebėjosi, kad Sveikatos apsaugos ministerija dar tiksliai nežino, kaip veiks darbuotojų lėšomis apmokamas privalomas testavimas dėl COVID-19, kuris įsigalios nuo gruodžio pradžios, o jau skuba siūlyti privalomus skiepus darbuotojams. Viceministrė teigia, kad valstybė turi pasiruošti visomis įmanomomis priemonėmis. 

„Matome, kad imunizaciją turime, bet reikalinga ir trečia dozė, boosterinė. Matome susirgimų skaičių, matome, kaip keičiasi naujų atvejų skaičius. Jei anksčiau sakydavome, kad didžioji dalis sergančių yra nepasiskiepiję, tai dabar turime ir kitokių atvejų“, – sako A.B. Motiejūnienė. 


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2021-11-22 16:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip nesuprantu iš kur toks rūpinimasis žmonėmis. Geriau kartu su prezidentu kurtų gerovės valstybe , o neuzsiiminetu antikonstitucine veiklą.
Atsakyti
0

A
ALGIS
2021-11-22 16:35:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
KODEL NEVERCIA SKIEPYTIS ARMONAITES IR UZSIENIO REIKALU MINISTERIJOS DARBUOTOJU,KODEL DIDELE DALIS SEIMUNU NESISKIEPIJA,IR KODEL JIE DAR DIRBA
Atsakyti
-2

j
jonis
2021-11-22 16:29:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
eikit nahui invalidai nebeisim i darbus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (75)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų