Valdantieji nusprendė, kaip reaguos į prezidentės kritiką

Į kritišką prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą valdantieji penktadienį politinės tarybos posėdyje nusprendė reaguoti bendru pareiškimu, tačiau po posėdžio jį komentavo nenoriai.

15

Pranešimą žadama paskelbti vėliau, o redaguojamame tekste, kurį matė BNS, rašoma, kad prezidentės metinis pareiškimas buvo nukreiptas prieš valdančiuosius ir palankus ją į prezidentes iškėlusioms politinėms jėgoms.

„Bus išplatintas bendras pareiškimas, jis dar redaguojamas, atmintinai negaliu pasakyti, nes galiu suklysti“, – į klausimą, kas rašoma pareiškime, žurnalistams atsakė premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. D. Grybauskaitė skaito metinį pranešimą

„Tas pareiškimas nedaug skiriasi nuo vakar dienos komentarų, kuriuos padarė atskirų partijų lyderiai: ir premjeras, ir aš, ir kiti. Šiandien buvo nutarta tai apiforminti kaip koalicijos bendrą poziciją. Tai yra vertinimas vakar dienos pareiškimo, normalus politinis procesas“, – klausiamas, koks to pareiškimo turinys, atsakė Darbo partijos vadovas europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

REKLAMA

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas teigė, kad reaguoti nutarta, nes „prezidentės metinis pareiškimas ne visiškai buvo objektyvus ir ne visiškai atitiko tiesą ir tuos darbus, kuriuos atliko dabartinė valdančioji dauguma“.

Po prezidentės metinio pareiškimo, kuriame D.Grybauskaitė sakė, kad valstybė praranda strateginę kryptį, pažanga – ribota, o valdžios išlaidos – perteklinės, premjeras kritiką Vyriausybei aiškino siekiu sumažinti dabartinių valdančiųjų populiarumą artėjant Seimo rinkimams.

„Aš neišgirdau prezidentės ataskaitos šį kartą, tik išgirdau kritiką Vyriausybės atžvilgiu, ir aš tai vertinu kaip pranešimą, padarytą prieš artėjančius rinkimus, kad kuo labiau sukritikuotų Vyriausybę ir kad visuomenė patikėtų tam tikra netiesa, kuri čia buvo atskleista, ir rinkimuose neigiamai rinkėjai vertintų valdančiąją daugumą“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime komentuodamas D.Grybauskaitės metinį pranešimą sakė A.Butkevičius.

Vėliau per Vyriausybės valandą Seime Vyriausybės vadovas pridėjo, kad prezidentė savo pranešimu siekė padėti konservatoriams ir liberalams laimėti Seimo rinkimus.

Prezidentė savo pranešime taip pat pabrėžė socialinio jautrumo stoką, taip pat sakė, jog strateginiai apsisprendimai šiuo metu yra gyvybiškai svarbūs valstybės sėkmei, tačiau kol kas įvaldytas tik darbo grupių kūrimo menas – kelios dešimtys jų dar ieško įvairių sprendimų.

D.Grybauskaitė ketvirtadienį Seime skaitė savo septintąjį metinį pranešimą. Konstitucija įpareigoja valstybės vadovą kartą per metus apžvelgti padėtį Lietuvoje, šalies vidaus ir užsienio politiką.

 


Rašyti komentarą...
V
Vilia
2016-06-10 13:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prašau Prezidentės išvaduoti iš nelaisvės mano sūnų , kuriam diagnozuota širdies yda, ir jis be priežasties alpsta ir sunkiai egzistuoja, jam netinka bet koks valgis, jis visą laiką vaitoja ir rauda, mes su kitu sūnum jį pasiimsim ir išsivešim, jį reikia numaudyti, jis yra Maironio gatvėje 3, Utena, Lietuva. Mes išsivešim nuo blogų žmonių kuo toliau, prašau pagelbėti, kaip moteris-motina prašau, nemiegojau visą naktį, ir galvojau, kodėl mes gyvename Lietuvos beteisėje valstybėje.Mama
Atsakyti
0

p
parsius
2016-06-10 13:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
valdantieji jie nieko negalvos,,tik ,kaip vel patekti prie lovio po seimo rinkimu,nera,ko cia rinkti,,laikas ju sumazinti,nes gyventoju skaicius lietuvoje irgi sumazejo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų