• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie valdančiosios koalicijos parlamentarai teigia, kad reikia grąžinti mokesčių lengvatas vaistams.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį su šalies prezidentu Valdu Adamkumi artimiausius darbus sveikatos apsaugos srityje aptarę parlamentinių partijų atstovai ir sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas po susitikimo skirtingai vertino mokestinių lengvatų panaikinimo poreikį.

REKLAMA

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Irena Degutienė aiškino, kad pirkdamos vaistus, kuriems nuo sausio taikomas 14 proc. didesnis pridėtinės vertės mokestis, medicinos paslaugas teikiančios įstaigos jau jaučia lėšų trūkumą.

„Realiai pinigų jau šiandien trūksta, tikrai reikia gerai pamąstyti, ar daryti irgi kažkokį moratoriumą būtent vaistų pirkimui gydymo įstaigoms - kad nebūtų įvestas 19 proc. PVM, gal reikia grįžti vėl prie lengvatos“, - svarstė I.Degutienė.

A. Čaplikas teigė, kad tokią idėją palaikytų, tačiau padėtis sveikatos paslaugas teikiančiose įstaigose esą nėra tokia bloga, kaip mini I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, aš už tai, kad būtų lengvata išlaikyta, aš ir svarstymo metu sakiau, kad, mano giliu įsitikinimu, visiems vaistams PVM tarifo didėjimas turėjo būti įvestas su pereinamuoju laikotarpiu. Šiuo atveju jeigu aš girdžiu koalicijos partnerių pritarimą tai idėjai, aš linkęs diskutuoti ir esu už tai, kad tai būtų padaryta. Bet reikia suprasti gydymo įstaigų vadovams (...), kad reikės taupyti visiems, tame tarpe ir komunalinių mokesčių srityje, reikės taupyti nereikalingas išlaidas, gal atsisakyti nereikalingų pirkimų (...). Kol kas ypatingų (signalų apie problemas - BNS) negauname, finansavimo prasme kol kas nesakyčiau labai gerai, bet yra pakenčiama“, - dėstė A. Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Valdas Adamkus susitikime ragino neatidėlioti sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos.

„V.Adamkus žingsniu į priekį laiko priimtas Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, kuriomis įtvirtinta atskira Privalomojo sveikatos draudimo įmoka. Tačiau šalies vadovas įsitikinęs, kad būtina grįžti prie šio įstatymo svarstymo ir aiškiau apibrėžti sveikatos draudimo įmokos sąvoką bei sveikatos draudimo įmokos mokestinę bazę. Prezidento nuomone, šį sunkmetį galima vertinti ir kaip galimybę kuo racionaliau naudoti lėšas sveikatos apsaugai, skatinti efektyvesnę gydymo įstaigų veiklą ir jose mažinti biurokratizmą“, - po susitikimo žurnalistams sakė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

REKLAMA

Jos teigimu, V.Adamkus taip pat ragina vengti skubotų sprendimų ir į būsimųjų permainų aptarimą kuo plačiau įtraukti visuomenę.

A. Čaplikas teigė, kad kitą savaitę veiklą baigia darbo grupė, rengianti savanoriško sveikatos draudimo įvedimo projektus.

„Ir šiandien teoriškai savanoriška sveikatos draudimo sistema galėtų veikti, tašiau realiai galinčių mokėti draudimo įmokas yra labai nedaug, todėl sistema daugiau funkcionuoja popieriuje. Mūsų kelias - surasti papildomų finansavimo šaltinių šiai sistemai veikti“, - kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jo teigimu, sistema galėtų realiai pradėti funkcionuoti nuo 2010 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų