Valdantieji karštligiškai ieško, kokiais mokesčiais labiausiai papildytų biudžetą

Naujieji valdantieji kalba apie daugybę mokesčių pakeitimų – naikins PVM šildymui, brangins alkoholį, nori apmokestinti cukrų ir net popierinius puodelius. Tačiau jau dešimtmetį svarstomas automobilių ar visuotinis nekilnojamojo turto mokestis jiems – tabu. Nors juos primygtinai siūlė tarptautinės organizacijos, ankstesnės valdžios įvesti šių mokesčių nesiryžo.

Ar dėl šių mokesčių galime būti ramūs ir toliau?

Europos Komisija, Tarptautinis valiutos fondas jau ne vienerius metus rekomenduoja Lietuvai įsivesti automobilio naudotojo mokestį, mat Lietuva liko viena iš nedaugelio šalių ES, kur vairuotojai dar nemoka kasmetinio vairuotojo mokesčio. Nors valdantieji šiuo metu karštligiškai ieško, kaip papildyti kitų metų valstybės biudžetą, automobilių mokesčio net nesvarsto, mat anot Ramūno Karbauskio, toks mokestis lietuviams būtų per sunkus.

Naujosios Vyriausybės programos kūrime dalyvavęs socialdemokratas Algirdas Sysas pripažįsta, kad būta ginčų dėl automobilio mokesčio įvedimo. Nors dabar nuspręsta neerzinti vairuotojų, pritrūkus biudžete pinigų svarstymai gali būti atnaujinti.

Įvesti automobilio mokestį projektus rengė tiek buvusi socialdemokratų, tiek dar anksčiau valdžiusi konservatorių vyriausybė. Tačiau kilęs visuomenės pasipriešinimas nuo tokių užmojų atbaidė.

Europos Komisija sako, kad automobilių mokestis padeda ne tik surinkti daugiau pinigų į biudžetą, bet ir mažina aplinkos taršą, jei didinamas daug degalų naudojančioms ir senoms mašinoms. Tačiau ir mūsų ekonomistai šio mokesčio primygtinai jau nebesiūlo, mat lietuviai senais kledarais važinėja ne iš lengvo gyvenimo.

Naujieji valdantieji nesiryžta nė užsiminti ir apie visuotinį nekilnojamojo turto mokestį. Karbauskio teigimu, galima svarstyti nebent apmokestinamo turto vertės sumažinimą. Dabar jį turi mokėti tie, kieno namai vertinami daugiau nei 220 tūkst. €. Ekonomistai sako, kad dėl automobilių ir nekilnojamojo turto mokesčių smarkiai nukentėtų pensininkai, tas ir sumažina politikų ryžtą juos įvedinėti.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
L
LR
2016-12-17 20:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarnautoju per daug visuose lygiuose, neskaidrus konkursai, šešėlis...ir t.t. o mokesčius visada spėsit pakelt. Yra neišnaudotu vidinių resursų.
Atsakyti
0

r
rimas
2016-12-17 21:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
liudna,kad nepradedate nuo savo biurokratu gaujos mazinimo,einate iprastiniu nemoksu keliu...lauksite ,kol tauta prades juoktis...gal pamenate tokia pasaka
Atsakyti
0

G
Gintaras
2016-12-17 22:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normaliose demokratinėse valstybėse daug turto turintys ir sumoka daug. Tai logiška ir normalu. O dabar kas? Turi 600 000000, o bėdavojasi kad 1000000 per 20 metų sumokėjo į biudžetą. Jiems atrodo labai daug, bet pasvėrę pajamas matome, kad ubagas iš minimalaus atlygio daug daugiau sum oka. Ne be reikalo krikščionys demokratai Kazį Grynių nuvertė, nes jis buvo modernus ir šiuolaikiškas. O mūsiškiams kaip ir tuomet rūpi tik savo kišenes pildyti, žmones ubagais paleidžiant. Kokie seneliai buvo prieš 90 metų, tokie ir anūkai. Būtent tokią Lietuvą ir sukūrė "patriotai", kokią kūrė Smetona nuvertus Grynį. Ir nieko gero čia nebus. Lietuvos valstybės pabaiga artėja nepaliaujamai ir ją naikina patys "patriotų patriotai".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų