Valdantieji akimirksiu sureagavo į prezidentės kritiką

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė savo pareiškimu, kad priimdamas naująjį Darbo kodeksą Seimas pademonstravo „visišką valdžios nužmogėjimą“, diskreditavo prezidento institutą, reaguoja valdantieji.

„Viešojoje erdvėje prezidentės mesti kaltinimai dėl neva „valdžios nužmogėjimo“ yra niekuo nepagrįsti, grynai emocionalūs pareiškimai. (...) Tokiuose pareiškimuose įžvelgiama ne tik vakarietiškos politinės kultūros stoka, bet ir Lietuvos žmonių klaidinimas bei skaldymas. Esame įsitikinę, kad tai diskredituoja prezidento institutą“, – skelbiama valdančiosios koalicijos vardu socialdemokratų išplatintame pareiškime.

Tiek Darbo partijos, tiek „Tvarkos ir teisingumo“ vadovai Valentinas Mazuronis bei Rolandas Paksas BNS patvirtino, kad partijos pasirašo po šiuo pareiškimu.

Pareiškime taip pat teigiama, kad šalies vadovės teiginiai, jog socialinių partnerių pasiekti susitarimai „buvo išmesti į šiukšliadėžę“, neatitinka tikrovės.

„Išties prezidentės dekretu, vetavus Seime priimtą naująjį Darbo kodeksą, grąžinamos tik 4 nuostatos, dėl kurių trišalėje taryboje buvo pasiektas kompromisas, tačiau prezidentės dekretu siūloma keisti net 14 Trišalėje taryboje pasiektų susitarimų. Kodėl prezidentė nesako, kad jos dekretu būtent ir bandoma „išmesti į šiukšlių dėžę“ jau pasiektus susitarimus ir taip artėjant rinkimams stabdyti vieną pažangiausių reformų per Nepriklausomybės laikotarpį?“ – piktinasi valdantieji.

REKLAMA

„Parodė nužmogėjimą“

Prezidentė D.Grybauskaitė per ketvirtadienį transliuotą interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Vasara tiesiogiai su D.Žeimyte“ sakė, kad priimdamas Darbo kodeksą, kurį ji vėliau vetavo, Seimas nesiskaitė su socialiniais partneriais ir parodė nužmogėjimą.

„Būtent tai, kad nebuvo atsižvelgta į tai, kas jau buvo sutarta taip pat ir socialiniame komitete, kad buvo padaryta maksimaliai grubiai, pervažiuojant per visus socialinius partnerius, nesiskaitant su tuo, kas jau buvo pasiekta, mane tai nustebino. Tas visiškas nužmogėjimas valdžios“, – sakė šalies vadovė.

Reaguodami į prezidentės pasisakymą valdantieji taip pat sako ją demonstruojant palankumą „vienai iš Lietuvos dešiniųjų politinių jėgų“ ir siūlo „nuo tokių ir panašių subjektyvių vertinimų susilaikyti ateityje bent jau tol, kol eina prezidentės pareigas“.

 


Rašyti komentarą...
Z
Z
2016-07-29 16:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
seime sėdi vienos šiukšlės.
Atsakyti
0

*
*
2016-07-29 18:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Super musu prezidente!!!!
Atsakyti
0

d
dina
2016-07-30 12:42:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
aisku kad sureagavo seimunai nes prezidente kaip visada gyne zmones o seimas kuria istatymus kodeksus sau ir savo artimiesiems bei draugams
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų