Valdančiųjų stovykloje įtampa, o Šimonytei – patarimas: „Reikėtų truputį pasimokyti iš Jasikevičiaus“

Netylant kalboms apie valdančiosios koalicijos nesutarimus dėl Laisvės partijos pasisakymų ir pasiūlymų, politologai jiems negaili kritikos. Pasak jų, Laisvės partija į valdžią atėjo be plano, pasitelkdama agresyvią retoriką, nesusimąstydama apie pasekmes, todėl jau dabar premjerė Ingrida Šimonytė turi imtis griežtesnių sprendimų.

Laidoje „Dienos pjūvis“ politologai sako, susidaręs įspūdis, jog Laisvės partija nėra tikra dėl savo pasiūlymų arba net bijo pasiūlymų, kuriuos teigia. Ir tai kai kuriais aspektais išduoda jos netikrumą.

„Pati koalicija, jos dalyviai nelabai pasiruošę atėjo į valdžią, ir tai akivaizdu. Laisvės partija neturėjo aiškios strategijos ir aiškios vizijos buvimo valdžioje. Jie turbūt nelabai tikėjo, kad pateks į valdžią. Ir mes matome visą eilę tokių smulkių epizodų, kuriuos ta partija bando pateikti kaip tam tikrą savo moralinę poziciją, tam tikrą savo programą“, – sako politologas Bernaras Ivanovas.

Nereikli premjerė?

Trintims koalicijoje stiprėjant, pasak politologų, premjerei I. Šimonytei reiktų atsisakyti mandagumo ir griežčiau elgtis su koalicijos nariais.

„Vyriausybės politikos vienybė turi būti, o jeigu jos nėra, tai čia jau rimtas pavojus visos Vyriausybės darbo sėkmingumui. <…> Mano galva, galima kalbėti apie tai, kad Ingridai Šimonytei reikėtų truputį pasimokyti iš Šarūno Jasikevičiaus. Ką jis daro su krepšininkais, kurių žaidimo kokybė neatitinka jo reikalavimų“, – sako politologas Virgis Valentinavičius.

Politologas B. Ivanovas abejoja, ar premjerei išeitų imtis griežtesnių sprendimų, nes jai trūksta politinių įgūdžių.

„Ji save labiau supranta kaip funkcionierių, kaip buhalterį, kaip administratorių. Ir tokia buvo Kubiliaus Vyriausybėje, bet tada tą politinį reikalą stygavo ponas Kubilius, kuris yra neabejotinai politikas. Jis geba elgtis kaip politikas, o šito Šimonytei labai trūksta“, – sako jis.

Užglaistyti sprendimai

Pirmadienį Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei Nielsen savo „Facebook“ paskyroje paskelbus, kad Galimybių pasas yra nereikalingas, pasak koalicijos partnerių, jiems buvo staigmena.

REKLAMA

Politologai išskiria, kad nesutarimai dėl Galimybių paso tik iškėlė vieną iš daugybės problemų Vyriausybėje, yra tik epizodas, o nesutarimai vyksta seniai.

Pasak B. Ivanovo, ateitis gali daug ko atnešti ir yra tikimybė, kad konservatoriai pasirinks kitus partnerius į valdančiąją koaliciją.

„Socdemai čia pat, jie siūlosi, jie nori, taip pat pyksta ant Laisvės partijos. Taip, kad šia prasme, aš manau, pagrindinės tokios trintys dar ateis. Jos laukia. O šitas visiškai beprasmiškas ir visiškai nereikalingas Galimybių paso pateikimas yra eterio užpildymas“, – sako jis.

Politologas V. Valentinavičius išskiria, kad dar rimtesni nesutarimai su Laivės partija yra svarbesni pandemijos valdymo strategijoje.

„Kai Ingrida Šimonytė, Dulkys palaiko griežto karantino, griežtų apribojimų valdomos pandemijos doktriną, Laisvės partija yra pirmoji, kuri žada palengvinimus, pirmoji, kuri bėga prie mikrofono su pažadais, kad bus geriau. Tai griauna Vyriausybės komunikaciją šituo klausimu, amžinai sukelia lūkesčių, kurie neišsipildo“, – sako jis.

 V. Valentinavičius taip pat išskiria, kad Laisvės partijos atstovai Vyriausybėje yra mažiausiai kompetentingi, bet mato daugiausiai problemų.

„Yra patys silpniausi ministrai, kurie turi daugiausiai pretenzijų, ir jie gali pripasakoti visokių pasakų apie tai kaip kas bus, bet jų patirtis ir politiniai įgūdžiai yra labai kuklūs“, – priduria jis.  

Jam antrina ir B. Ivanovas: „Žiūrint į kai kuriuos ministrus susidaro įspūdis, kad žmonės tikrai ne savo vietoje ir jie ten tikrai neturėtų būti. Galiausiai, reitingai tai rodo. Kalbėjimo tonas, kompetencija kelia siaubą kartais, ir pradedi ilgėtis Dalios Grybauskaitės ministrų, kurie ir Skvernelio Vyriausybėje buvo ir pasižymėjo didžiausia kompetencija“.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro 50 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai, Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio - 13 narių ir 11 Laisvės partijos narių. 


Rašyti komentarą...
P
Pilietė rinkeja
2021-05-05 21:43:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisvės partija nėra verta to vardo, nes ji siūlo vergiją normalios pakraipos šeimoms ir jų vaikams, alkoholizmą, narkomaniją, genderizma. ......
Atsakyti
-1

T
Taigi…
2021-05-05 23:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalta tik pati Šimonytė! Juk ji pasirinko tą Laisvės partiją į koaliciją, pati parinko ministrus. Jei Šimonytei visa tai buvo nurodyta daryti- tada PIŠ turėtų atsistatydinti.
Atsakyti
0

R
RM
2021-05-06 02:15:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne į ,,tūsą" , p. Šimonyte , atėjai . Politinius paauglius į jų brandos , pasaulietinės sampratos ir darnios-tvarios , istoriškai argumentuotais faktais , pagrįstos esamos realybės (jiems , kaip matosi ir girdisi =,=,= -dar ir lb.patogios-privelegijos esant valdžioje ) ,,padėk" į vietą , -jau GĖDA TAMSTAI .Pagarbiai RM .
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų