Valdančiųjų siekį didinti MMA pavadino populizmu

Valdančiųjų siūlymai 30-čia eurų kelti minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) jau nuo liepos yra populistinis bandymas įsiteikti daliai rinkėjų prieš Seimo rinkimus, sako opozicinių Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis.

„Viskas, kas prieš rinkimus susiję su minimalios algos didinimu, visų pirma, atrodo kaip populizmas“, - Žinių radijui sakė G.Landsbergis.

„Man gaila, nes nuo tokių neapgalvotų sprendimų nukenčia daug kas valstybėje. Ekonomistai ne kartą sakė, kad minimalios algos kėlimas pirmiausia susijęs ir su produktyvumo kilimu, ir su daugeliu kitų reiškinių, kurie yra susiję lyg dėlionės detalės ir pajudinus vieną reikia galvoti, kaip keičiasi sistema. Akivaizdu, kad ši (Darbo) partija elgiasi neatsakingai prieš rinkimus ir siekia tiesiog įsiteikti savo daliai rinkėjų. Kviesčiau juos būti atsakingesniais“, - teigė konservatorių vadovas, paklaustas, ar palaiko MMA kėlimo nuo liepos idėją.

Paskutinį kartą MMA didėjo šių metų pradžioje - tuomet ji padidinta 25 eurais iki 350 eurų, o nuo liepos 1 dienos ji didės dar 30eurų iki 380 eurų. Šį siūlymą itin aktyviai palaiko Darbo partija, įrašiusi tai kaip vieną svarbiausių siekių rinkiminėje programoje.

REKLAMA

Trišalė taryboje šią savaitę MMA didinimui 30-čia eurų iki 380 eurų pritarė Vyriausybės ir profesinių sąjungų atstovai, tačiau 2iš 4 darbdavių organizacijų pasisakė prieš. „Darbiečių“ ministrės Algimantos Pabedinskienės vadovaujama Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nepaisydama nevieningos tarybos nuomonės, vis tiek siūlys Vyriausybei nuo liepos didinti MMA.

 


Rašyti komentarą...
r
runkelis
2016-05-20 09:40:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis gi tik anūkėlis!!! Ką iš jo paimsi - deja, tik analizus...
Atsakyti
0

t
tata
2016-05-20 09:21:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuvokia berniukas ekomimikos visai. Jam neaišku, kad padidinus MMA didėja vartojimas ir daugiau PVM grįžta į biudžetą, daugiau GPM surenkama, didėja apyvartos visiems. Tiesiog bemokslis pamokslautojas
Atsakyti
-1

P
Petras
2016-05-20 09:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas MMA didinimas - drambliui saldainiukas... Kol MGL nenustatomas kas metai objektyviai pagal prekių ir paslaugų augančias kainas ,tai skurdo nemažina pensininkams ,kurie sudaro pagrindinę rinkėjų daugumą .Kodėl valdžia vengia kalbėti apie minimalų pragyvenimo lygi ir pagal koeficientus nenustato MMA ,ir max algos ? Piliečių nepažabotas išnaudojimas ir socialinė atskirtis veda prie supriešinimo ir revoliucijų. Kol perkūnas netrenks,tol Lietuvos nutukęs valdantis ponas nepersižegnos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų