• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau visai greitai paaiškės, kas taps sekančiu Lietuvos Respublikos prezidentu. Kova dėl svarbiausio valstybės posto identiška prieš 5 metus įvykusiems rinkimams – susitinka dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Jau visai greitai paaiškės, kas taps sekančiu Lietuvos Respublikos prezidentu. Kova dėl svarbiausio valstybės posto identiška prieš 5 metus įvykusiems rinkimams – susitinka dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka teigė, kad G. Nausėda surinko per daug balsų, o tai neva tik įrodo, kad moralinis rinkėjų kompasas per dabartinio prezidento kadenciją sugedo.

Nausėda surinko per daug balsų 

Vertindamas pirmo prezidento rinkimų turo rezultatus, politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka stebėjosi Gitano Nausėdos rezultatais. Anot publicisto, dabartinis prezidentas balsų surinko per daug. 

„Tikrai netikiu, kad yra 44 procentai žmonių, kurie nematė nieko geresnio nei Nausėda. <...> Vadinasi, žmonių kompasas, kas yra gera, o kas yra bloga, per 5 metus visiškai sugedo. <...> 

REKLAMA
REKLAMA

Mano nuomonė remiasi faktais. Nothing personal (liet. k. – nieko asmeniško). Pažiūrėkime, ką jis darė. Jis iš esmės visą laiką, visus 5 metus pragyveno, kaip aikštingas vaikas, kuriam per mažai pagarbos. 

REKLAMA

Bet jūs man parodykite, už kokį jo ėjimą galima rodyti išskirtinę pagarbą? Nėra. Net ir rinkimų kampanijos metu – nėščia patarėja duoda 16 tūkstančių eurų. Nereikia tyčiotis iš sveiko proto“, – kalbėjo R. Valatka. 

Rinkėjai jau pasirinko 

Nors Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė dėl prezidento kėdės kaunasi jau antrą kartą iš eilės, prieš 5 metus jie dar neužėmė dviejų svarbiausių šalies postų. 

Tačiau, anot R. Valatkos, net ir dabartinės kandidatų pozicijos nieko nelemia, nes žmonės esą jau pasirinko. 

REKLAMA
REKLAMA

„Didžiausia intriga yra tai, kiek žmonių ateis balsuoti. Santykis tarp kandidatų mažės tiek, kiek mažės rinkėjų dalyvavimas. 60 procentų tikrai nebus. Jeigu bus 45 procentai, tai gal santykis nebus tragiškas“, – sakė politikos apžvalgininkas. 

Pasak R. Valatkos, rinkėjai, kurie visus penkis metus sekė tiek I. Šimonytės, tiek G. Nausėdos darbą, ir kurie buvo nepatenkinti tam tikrais politikų skandalais, už juos ir nebalsavo, o perėjo į kitą pusę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šimonytė dabar turėjo 19 procentų, o prieš penkerius metus pirmame ture gavo 31,5 procento. Yra teigiančių, kad dauguma iš tų 12 procentų nuėjo pas Nausėdą. 

Aš sakyčiau, kad Nausėda prarado labai daug tų žmonių, kurie balsavo už jį 2019 metais. Bet Nausėda gavo daug balsų iš tų žmonių, kurie nebalsavo už jį 2019 metais“, – sakė žurnalistas. 

Populiarumą išlaiko dėl nesidomėjimo

Anot apžvalgininko, G. Nausėda išlaiko populiarumą vien dėl žmonių nesidomėjimo politine situacija. 

REKLAMA

„Negalima reikalauti, kad 2,3 milijono žmonių būtų skaitę Konstituciją, įstatymus ir taip toliau. Bet nepaisant to, kad jie neskaitė, nesupranta, visi 100 procentų žmonių į klausimą „ar norite, kad Lietuva būtų teisinga, kad viskas būtų pagal įstatymus, pagal Konstituciją? “ atsakys „taip“. 

Jeigu tu manai, kad prezidentas gali gyventi ne pagal įstatymus, ne pagal Konstituciją, o kaip jam susirodo aukštybėse, tai tu negali tikėtis, kad Lietuva bus teisinga“, – G. Nausėdos skandalus vertino R. Valatka. 

REKLAMA

Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo ne tik apie Gitaną Nausėdą, bet ir jo varžovę Ingridą Šimonytę bei kitus pirmame prezidento rinkimų ture pasirodžiusius kandidatus.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

Apgailetina,net sita suskretusi konservatoriu siknalaizi is po pernyksciu lapu istrauke.
Senasis komuniaga be muilo lenda konservams į rudają apgailėtinas komjaunuoliškas elgesys. Negiriu Nausėdos, bet šuriko elgesys, arogancija lenkia visus
Tai šitą raudonskūrį iš delpfio išmetė, kad savo srutų dėžę į tv3 atsivilko? Žemas lygis. Arba pišui visai blogai, kad ir valatkę samdo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų