Vaistų kontrolės tarnyba: „AstraZeneca“ vakcinų apimtys gali keistis

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis sako, kad sumažintos artimiausiais mėnesiais planuojamos pristatyti „AstraZeneca“ vakcinų apimtys dar gali keistis.

„Sakyti, kad čia yra absoliutus sumažinimas, kad taip ir liks, tikrai negalima. (...) Tai yra šiai dienai esanti fotografija“, – BNS antradienį sakė G. Andrulionis.

Anot jo, pristatomų vakcinų kiekiai nuolat kinta.

„Čia nuo pat pradžių tie kiekiai svyruoja – didesni, mažesni. Tai nuolat kintantis dalykas“, – kalbėjo Vaistų kontrolės tarnybos vadovas.

G. Andrulionio teigimu, tiekimo kiekiai sumažinti visai Europai.

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija BNS informavo, kad nuo kovo beveik ketvirtadaliu pusmečiui sumažintos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys. 

Vis dėlto antradienį sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta patikslino, kad apimtys sumažintos keturiems mėnesiams – kovui, balandžiui, gegužei ir birželiui.

Anot jos, dėl sumažintų tiekimo apimčių kis ir vakcinacijos grafikas „drauge su atnaujinamu prioritetų sąrašu“.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo ruožtu pirmadienį pareiškė, kad spragą dėl sumažintų „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimčių turėtų kompensuoti JAV gaminama „Johnson & Johnson“ vakcina.

Pasak šalies vadovo, šio gamintojo vakcina Europos Sąjungoje turėtų būti patvirtinta kovo mėnesį.

„Johnson & Johnson“ vakcina išskirtinė tuo, kad pakanka vienos jos dozės. Neseniai ją leista naudoti Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šalyje naudojamos trys Europos vaistų agentūros (EVA) patvirtintos COVID-19 vakcinos: „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir „Moderna“ bei „AstraZeneca“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų