Islandijos teismas lietuvei Agnei Kratavičiūtei (22 m.) buvo tikrai gailestingas – prokurorai siūlė jai, nužudžiusiai savo naujagimį, skirti kalėti 16 metų, o teismas skyrė vos dvejus.

Melavo apie šeimą

Per keletą mėnesių trukusį vaikžudystės bylos nagrinėjimą paaiškėjo, jog 2010 metų spalį į Islandiją iš gimtojo Alytaus atvykusi A. Kratavičiūtė nuolat melavo. Melagystės atskleistos teisme apklausus jos buvusį draugą ir nužudytojo kūdikio tėvą Deividą Marcinkevičių, taip pat pastarojo tėvus. Pačios A. Kratavičiūtės artimieji į Islandiją išvis neatvyko. Kaip teigė ji pati, nors ir šokiruoti to, kas nutikę, jie kasdien bendraujantys su ja per „Skype'ą“ ir ją palaikantys.

Liudydamas teisme D. Marcinkevičius sakė, jog būdami kartu, jiedu su Agne buvę laimingi, bet dabar paaiškėję, jog mylimoji jam nuolat melavusi.

Visas melas į dienos šviesą iškilo, kai D. Marcinkevičiaus motina susisiekė su A. Kratavičiūtės artimaisiais. Pastaroji buvo ne kartą pasakojusi, jog mokslus metusi dėl to, kad jos artimieji neturėję pinigų sumokėti už studijas. Na o A. Kratavičiūtės motina patvirtino, kad buvo sumokėta už visus metus į priekį ir finansinių sunkumų jų šeima neturėjo. Atvykusi į Islandiją A. Kratavičiūtė visiems teigė čia viešinti jau ne pirmą kartą ir šioje šalyje turinti giminaičių, bet ir tai buvo melas.

REKLAMA

Paklausta, ar įsivaizduojanti, kas lemtingąją dieną nutiko viešbutyje „Front“, kuriame A. Kratavičiūtė dirbo kambarine ir 319-ajame kambaryje pagimdžiusi pasmaugė savo naujagimį sūnų, D. Marcinkevičiaus motina patikino nežinanti. „Aš nuolat apie tai mąstau, bet neturiu atsakymo, kodėl Agnė taip pasielgė. Aš bendrauju su Agnės motina ir ją suprantu, nes pati esu motina. Mums bendraujant paaiškėjo, jog Agnė nuolat meluodavo. Visa jos atvykimo į Ispandiją istorija taip pat paremta melu“, – teisme kalbėjo moteris.

Išmetė į konteinerį

Islandijos sostinės Reikjaviko apygardos teisme paaiškėjo visos vyriško lyties naujagimio, rasto šiukšlių konteineryje prie „Front'o“ viešbučio, nužudymo detalės.

A. Kratavičiūtė tame viešbutyje jau kuris laikas dirbo kambarine, o apie savo nėštumą niekam nepasakojo. Kai pernai liepos 2-ąją dieną pasijuto blogai, ji kolegei, su kuria tąkart kartu dirbo, pasiūlė eiti pusryčiauti, o pati užsidarė 319-ojo kambario vonioje... Ten A. Kratavičiūtė pagimdė ir čia pat pasmaugė berniuką. Medicinos ekspertai vėliau užfiksavo, kad kūdikiui buvo padarytos dar dvi traumos veide. Suvyniojusi negyvą naujagimį į juodą plastikinį maišą, A. Kratavičiūtė jį skubiai išnešė ir išmetė šiukšlių konteinerį, esantį už viešbučio.

Jai grįžus į viešbutį, kitos kambarinės pastebėjo, jog yra išbalusi, o jos kelnės aptaškytos krauju. Nors A. Kratavičiūtė patikino, jog viskas gerai, ji buvo išsiųsta namo ilsėtis.

Kadangi kraujavimas nesiliovė, A. Kratavičiūtė paskambino D. Mickevičiui, o šis nuvežė ją į ligoninę. Gydytojai iškart nustatė, kad lietuvė ką tik pagimdžiusi, ir susisiekė su policija. Policininkai skubiai apieškojo viešbučio teritoriją ir konteineryje surado naujagimio lavonėlį.

Neigia nėštumą

Savo kaltę A. Kratavičiūtė visą laiką neigė. Ji tikino niekada negimdžiusi ir jokio vaiko nežudžiusi. Kai teisme prokuroras pademonstravo nužudyto naujagimio nuotraukas, A. Kratavičiūtė patikino, kad tos nuotraukos jai nieko nereiškiančios ir nesukeliančios jokių jausmų.

REKLAMA

Teisme A. Kratavičiūtė teigė atseit nejautusi jokių požymių, jog laukiasi – girdi, visą nėštumą sirgusi mėnesinėmis ir priaugusi vos porą kilogramų. O neretai kraujavimas būdavęs itin stiprus – kaip tik toks, kaip lemtingąją dieną viešbutyje. Kai pajutusi skausmus, ji atseit išgėrusi nuskausminamųjų ir nepaisiusi, kad savijauta vis prastėja. Užsidariusi 319-ojo kambario vonioje, atsisėdo ant klozeto ir pamačiusi, kad stipriai kraujuoja. Staiga pajutusi, kad „kažkas iškrito“.

A. Kratavičiūtė neigė, kad nors būtų išnešusi iš viešbučio kambario ir įmetusi į konteinerį, taip pat neigė, jog kambaryje turėjo ir panaudojo peilį. „Aš nežinau, kaip man reikėtų jaustis. Aš sau nuolat kartoju, kad nesilaukiau ir negimdžiau vaiko. Tikrai ne“, – teisme ne kartą tikino A. Kratavičiūtė.

Švelni bausmė

Prokuroras siūlė A. Kratavičiūtei už savo naujagimio nužudymą skirti griežčiausią Islandijos įstatymų numatytą bausmę – 16 metų. Vis dėlto teismas A. Kratavičiūtę nuteisė kalėti vos 2 metus.


Rašyti komentarą...
e
esdfdsfc
2012-05-20 11:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu netikiu, kad tas vaiko tevas nieko nezinojo. Tikrai zinojo, o dabar vaizduoja baisia trauma patyrusi...Kazkodel manau, kad cia buvo abieju isankstinis planas vaiku atsikratyt.
Atsakyti
0

m
maze
2012-05-20 12:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
slykstyne
Atsakyti
0

Z
Z
2012-05-20 12:27:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau geriau nužudyti ką tik gimusį, negu pardavinėti iškrypėliams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų