Vaiko pinigų nesulaukiantiems tėvams skelbiamos dvi žinios: gera ir bloga

Vėluojančių vaiko pinigų nesulaukiantiems tėvams savivaldybės turi mokėti delspinigius. Tai pareiškė Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas. Labiausiai pinigus pervesti vėluoja Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau apie jokius delspini-gius sostinės valdžia nenori nė girdėti. Esą kalta ministerija, neatnaujinanti kom-piuterinių sistemų, o savivaldybės darbuotojai ir taip pluša viršvalandžius. O pi-nigų daliai vilniečių vis dar teks palaukti. Galutinis terminas numatytas jau tik po Velykų.

Vidutiniškai 30 eurų siekiantys vaiko pinigai į tėvų kišenes vėluoja jau antrą mėnesį. Ypač – Vilniuje. Čia savivaldybė juos pervedė mažiau nei pusei visų prašiusiųjų. Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas tvirtina, kad sostinės valdžia turi būti nubausta – pinigų laukiantiems tėvams ji turi mokėti delspinigius.

„Kenčia nuo savivaldybių darbo organizavimosi broko, tai mes, kaip centrinė valdžia, pripažįstam, kad mūsų sprendimai galbūt nebuvo iki galo paaiškinti, tai savivaldybėms ir mums teks kažkaip išspręsti, kompensuoti tą laukimą“, - tvirti-na Seimo narys Tomas Tomilinas.

„Ponas Tomilinas laužia iš piršto ir samprotauja keisčiausius dalykus apie delspinigius. Tokių dalykų nėra numatyta nei įstatyme, nei kituose teisės aktuo-se“, - savo pozicijas gina ir apie delspinigius nė girdėti nenori Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Vilniaus vicemeras aiškina, kad sostinėje yra daugiausiai vaikų, tad ir prašymų sulaukta daugiausiai. O tam, kad išnagrinėtų visus dokumentus, 70 darbuotojų pluša net savaitgaliais. Paluckas kaltina pasenusią ministerijos administruojamą kompiuterinę sistemą. Visgi premjeras irgi pasisako už delspinigius.

„Aš manau, taip, jeigu nesugebame atsiskaityti laiku su gyventojais, tai tam tikra sankcija turi būti“, - mano Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tėvai, ypač daugiavaikiai, tikina, kad kol kas praranda didelius pinigus.

„Darželis nelaukia, būreliai irgi nelaukia, mes negalim pasakyti, kad „atsiprašau, dar neturim tų pinigėlių ir mokėsim vėliau“, - aiškina daugiavaikė mama Jurgita Pocienė.

Visgi palaukti kai kam dar teks. Vilniaus valdžia žada, kad visus pinigus tėvams perves iki balandžio 10-osios, jau po Velykų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų