"Jeigu nori padėti tėvams, ką turi vertingo, sudėk į maišelį ir išmesk!", - nurodė vaikui nusikaltėliai.
Vaikas patikėjo ir į maišelį sudėjo mobiliojo ryšio telefoną, skaitmeninį fotoaparatą, tėvų vestuvinius žiedus, moterišką žiedą, auksinius auskarus su deimantais, tris moteriškus sidabrinius žiedus, sidabrinius auskarus, sidabrines grandinėles, sidabrinę apyrankę, vyrišką sidabrinę grandinėlę.
Radęs žiebtuvėlį, 100 litų, 20 bei 10 eurų kupiūras, berniukas taip pat sudėjo į maišelį ir išmetė pro balkono langą antrajame aukšte lauke stovinčiam nepažįstamajam.
Apgaulė paaiškėjo vakare, kai vaiko mama sugrįžo namo.
Ji kreipėsi į Vilniaus miesto 4-ąjį policijos komisariatą ir pranešė, kad, pasinaudoję jos sūnumi, sukčiai pasisavino jos turto už 3 tūkstančius 179 litus.
Tuo tarpu kitas Naujosios Vilnios gyventojas sukčių apgaudinėjimui nepasidavė.
Jam taip pat penktadienį telefonu paskambino nepažįstamas vyriškis ir bandė išvilioti 5 tūkstančius litų už neva sūnaus padarytą avariją.
Pensininkas buvo atsargus - netrukus po skambučio jis dirstelėjo per langą ir pamatė kieme stovinčią mašiną. Automobilis jam pasirodė nežinomas ir įtartinas. Vyriškis apie įtartiną mašiną ir skambutį pranešė policijai.
Atvykę pareigūnai sulaikė du 22 metų vaikinus. Jaunuoliai buvo nuvežti į komisariatą, kur aiškino, kad jie tokiomis suktybėmis neužsiima - tiesiog buvo atvažiavę pas pažįstamą į svečius.
Po apklausos jie buvo paleisti.
Vilniaus miesto 4-ojo policijos komisariato viršininkas Igoris Vološinovas BNS sakė, kad niekada nereikia pasiduoti sukčiams įkalbinėjimams ir kuo mažiau su jais bendrauti.
"Aišku, kai paskambina žmogui 5 val. ryto, pasimeta, o jeigu dar senyvo amžiaus žmogui. Reikia iš karto skambinti artimiesiems, o ne tada, kai jau pinigai atiduoti", - sako pareigūnas.
Sukčiai mėgsta gąsdinti žmones - "mama, tėte, aš avariją padariau, prie sankryžos stoviu, žmogų sužalojau, reikia pinigų!". Tokius greitakalbe, su verkšlenimo intonacija ištartus žodžius dažniausiai girdi sukčių skambučio sulaukę gyventojai.
Pareigūnas pataria nepasimesti ir kuo mažiau bendrauti su skambinančiais, kad psichologinis poveikis būtų kuo trumpesnis.
I. Vološinovas taip pat ragina nepamiršti, kad automobiliai yra apdrausti, todėl avarijos atveju, viską sprendžia draudimo kompanijos.
"Iš vis absurdas, kai žmonės tiki, kai vaikams net mirtinai sužalojus žmogų, tėvai gali padėti viską išspręsti pinigais. Sako, kad sumuštas žmogus guli reanimacijoje, ir viską gali 2 tūkstančiai litų išspręsti - absurdas. Ką padarysi, reikia pripažinti, kad mūsų žmonės labiau linkę pažeidėją išpirkti, nei viską spręsti teisinėmis priemonėmis", - teigė policijos komisariato vadovas.
Pareigūnas prisiminė įvykį, nutikusį prieš maždaug dvejus metus. Netoli policijos komisariato gyvenančiam Naujosios Vilnios gyventojui ankstų rytą paskambinę sukčiai, pareiškė, kad artimieji pateko į bėdą ir reikia pinigų.
Nusikaltėliai atvažiavo prie namų, pasiėmė pinigus. Po to paskambinę pareiškė, kad reikia dar. Viliodami pinigus, žmogų sukčiai ne kartą vežiojo savo automobiliu. Kelias, pro kurį žmogus buvo vežiojamas, veda pro Naujosios Vilnios teritoriją aptarnaujantį 4-ąjį policijos komisariatą.
"Ir kiek kartų važiavo pro komisariatą! Žmogui neatėjo į galvą, kad gal reikia užeiti pas policininkus, paklausti, ar tikrai kas atsitiko jo artimiesiems", - stebėjosi I. Vološinovas.
Neseniai Vilniuje, Karoliniškių rajone gyvenanti moteris sukčiams atidavė 50 tūkstančių litų už neva sūnaus padarytą avariją. Tai rekordinė pinigų sumą, išviliota iš vilniečių. Psichologai prakalbo apie tai, kad sukčiai savo aukas tiesiog užhipnotizuoja, ir esą kai kurie žmonės labiau pasiduoda hipnozei, todėl įkliūna.
REKLAMA