Besijungiančios su Leiboristų partija Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas per Kėdainiuose vykstantį steigiamąjį Darbo partijos (leiboristai) suvažiavimą žurnalistams sakė, kad pastarasis susijungimas yra ne iš reikalo, bet iš meilės.

"Jūs prisiklausote visokių apsišaukėlių politologų. Išvengti atsakomybės DP yra daug lengvesnis kelias. Pagal Politinių partijų įstatymą palikus partijoje mažiau negu tūkstantį narių, Teisingumo ministerija automatiškai turi uždaryti organizaciją. Išeiti iš partijos narių neuždraus nei prokuroras, nei teismas, nei dievas“, - sakė DP lyderis.

,,Mes kaip tik rodome, kad nebėgame nuo atsakomybės. Jungiantis į naują junginį visas ieškinys pereina naujam juridiniam junginiui. Mes prisiimame atsakomybę“, - sakė V. Uspaskichas.

Į žurnalistų klausimą, ar tai esančios vedybos iš meilės, o ne iš reikalo, V. Uspaskichas atsakė: ,,Taip, iš meilės“. V.Uspaskichas žurnalistams patvirtino, kad ketinimų jungtis su Rolando Pakso vadovaujama partija taip pat neatsisakoma. Tačiau tai užtruko dėl tam tikrų nesutarimų.

,,Šiandien kalbėjau su R. Paksu telefonu. Į mūsų jungiamojo suvažiavimo darbotvarkę įtrauktas klausimas, kurį mes taip pat svarstysime, dėl jungimosi su ,,tvarkiečiais“. Gal pasikeis sąlygos, bet paskutinėje Darbo partijos taryboje buvo sukurtos derybinės grupės, kurios įpareigotos tam tikromis sąlygomis derėtis dėl jungimosi (su Tvarkos ir teisingumo partija, TT – red. past.).“, - sakė V. Uspaskichas.

REKLAMA

Jo teigimu, TT buvo pasiūlytos palankios sąlygos, nors DP ir turi daugiau Seimo narių.

,,Mes sutikome per pusę padaryti pavaduotojų skaičių, per pusę padaryti prezidiumo narių skaičių, tarybos narių skaičių. Vienintelis nesutarimas – mes sakome, kad skyrių pirmininkų vietas turi užimti stipriausi žmonės, o ne pagal kvotas. Kitas dalykas – dėl partijos pirmininko. Aš sakau, kad aš galiu būti labai lankstus, jeigu dėl mano asmenybės neis šis procesas į priekį“, - pridūrė V. Uspaskichas.

Jo teigimu DP taryba įpareigojo derybininkus sutarti, kad ,,mažų mažiausiai, kad rinkimai būtų ne prievarta, o demokratišku, slaptu balsavimu“.

,,Jeigu su tuo sutiks abi pusės, jungimasis gali įvykti labai greitai“, - pridūrė V. Uspaskichas.


Rašyti komentarą...
j
jeva
2013-04-24 22:24:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyvatė keičia odą, pakeis ir tėvą ir motiną, kad likti prie lovio.
Atsakyti
0

h
he
2013-04-25 09:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
pries kelis menesius teko skaityti komentaruose ,kad jau yra registru centre uzregistruotas naujas partijos pavadinismas -leiboristai. Va ir atsirado. Isties, kartais daugiau suzinai is komentaru nei is straipsnio
Atsakyti
0

n
nežiniukas
2013-04-25 11:04:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
net nežinojau, kad Lietuvoje yra leiboristų partija. Iš kur ji išlindo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų