V. Gaidys: jei prireiktų II-o prezidento rinkimų turo, būtų įdomiau Sociologas dar neapsisprendė, kam atiteks jo balsas

Sociologas Vladas Gaidys mano, kad prie balsadėžių sekmadienį ateis apie 50 procentų balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių. Tačiau ar pakaks vieno turo išrinkti naują šalies prezidentą esą gali priklausyti ir nuo oro.

Rinkimų atmosferos nejaučia

„Pasakyti, koks bus rinkėjų aktyvumas remiantis apklausomis yra labai keblu. Atsakymo tikslumą gali lemti ne tai, kad žmogus pameluos – tokių, kurie kategoriškai sako nenorintys balsuoti, mažai. Atėjo ta diena – gal tingi nueit “, – paklaustas, kokį rinkėjų aktyvumą galima prognozuoti remiantis apklausomis naujienų portalui balsas.lt sakė „Vilmorus“ vadovas, socialinių mokslų daktaras Vladas Gaidys.

Pasak sociologo, rinkėjų aktyvumas priklauso ir nuo oro – vėjo ar lietaus, bet gerokai labiau nuo rinkimų atmosferos – „kiek tie rinkimai tuo metu yra svarbūs, ar ryškūs pretendentai, kokios gali būti pasekmės išrinkus vieną ar kitą kandidatą“.

V. Gaidys sako, kad kaip rinkėjas ir pilietis šį kartą pasigedo artėjančių rinkimų atmosferos. „Negali sakyti, kad informacijos trūksta. Jos yra. Bet atmosferos, kaip būna demokratinėse šalyse – kartą per kelerius metus vyksta politinė šventė, suteikianti progą pasiginčyti, atkreipti dėmesį į vieną ar kitą problemą, nėra. Atmosferą sukuria ne tik televizijos laidos, bet ir plakatai. Jie anksčiau kartais gal ir erzindavo, bet kai beveik visai nieko nėra, jų lyg ir pasigendi. O ta atmosfera svarbi ir rinkėjų aktyvumui“, – naujienų portalui balsas.lt sakė sociologas.

REKLAMA

Du turai – įdomiau

V.Gaidys nedrįsta prognozuoti, ar gegužės 25 dieną rinksime tik Europos Parlamento narius, ar vyks ir II-asis Lietuvos prezidento rinkimų turas.

„Prieš penkerius metus rinkėjų aktyvumas buvo 51 procentas, 2004 metais 48 procentai atėjo. Apie 50 procentų du kartus „sukosi“, tai tikriausiai apie tiek ateis ir gegužės 11 dieną. Bet ar bus 49,5 ar 50,5 gali priklausyti net ir nuo oro“, – sakė jis.

„ Aš pats norėčiau, kad būtų II-as prezidento rinkimų turas. Įdomiau“, – pridūrė V. Gaidys. Sociologas teigia dar nenusprendęs, kam atiteks jo balsas.

„Kiekvieną dieną aš ką nors skaičiuoju, žiūriu, prognozuoju, bet šis procesas dar nesibaigė. Dar yra laiko apsispręsti“, – sakė V. Gaidys.

Prezidento rinkimai įvyks gegužės 11 dieną, o jeigu prireiks II-ojo turo, jis bus surengtas kartu su rinkimais į Europos Parlamentą gegužės 25 dieną.


Rašyti komentarą...
T
Tai pasirodo tikrieji SNORO vagys yra Va
2014-05-10 13:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
IŠ SEIMO LAIKINOSIOS TYRIMO KOMISIJOS 2012-05-30 IŠVADŲ
Dokumentas ar kitoks įrodymas, įrodantis galimą AB banko Snoras turto sumažėjimą iki 2011 m. lapkričio 16 d., nurodytą 2011 m. lapkričio 16 d. "Tarnybiniame rašte" , AB banko Snoras laikinojo AB banko Snoras administratoriaus S.Friklio ataskaitoje iki 2011m. lapkričio 24 d. ar bankrutuojančios AB banko Snoras administratoriaus N.Kuperio ataskaitose iki 2011 m.gruodžio 7 d., komisijai pateiktas nebuvo.
Atsakyti
0

A
Antrasis turas bus
2014-05-10 13:26:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu fantastika, jei I antra tura iseitu Puteikis ir Paulauskas, skaityciau, kad DIEVAS isgirdo balsa ir Grybauskaite pasiunte I antrarusiu lentynele.....o kad Gaidys atsibudo sveikinu, nes melavo antra Grybauskaites kadencijos valdymu puse.
Atsakyti
0

P
Peckel
2014-05-10 15:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ten kaskas raso apie genocida,as prilyginu genocida jau daba kai tauta isvaiste vienu milijonu padekokime konservatoriams ir grybauskaitei uz gera valdyma,butu cia vokietija ar kokia anglija kaleime senai sedetu jie uz tautos genocida ir dar sako krize baiges:DDD
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų