Užsienyje dirbę ar ten turto turintys gyventojai – VMI akiratyje

  Įsigaliojus naujai direktyvai, užsienyje dirbę ar ten turto turintys gyventojai tai privalo deklaruoti Lietuvos mokesčių inspekcijai, antraip grės baudos ar net baudžiamoji atsakomybė. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė „Žinių radijui“ papasakojo, kad labiausiai sunerimti turi prievolę deklaruoti turintys ar nuslėpti pajamas bandę asmenys.

„Naujiena yra tik tiek, kad nuo šių metų yra pradedami automatiniai mainai. Šia informacija ir anksčiau disponuodavo mokesčių administratorius, tiesiog tą informaciją gaudavo pagal atskirus užklausimus, kas, be abejo, tam tikrais atvejais užtrukdavo ir dalis informacijos mūsų nepasiekdavo. Tačiau ir anksčiau, ir dabar prievolė gyventojui deklaruoti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje turimą turtą yra išlikusi ir galiojo jau nuo seno“,- laidoje „Žvilgsnis“ sakė R. Virvilienė.

Naujoji direktyva, anot jos, labiausiai paveiks dvi gyventojų grupes:

„Viena grupė gyventojų, kuri turi prievolę teikti turto deklaraciją, nes atitinkamas pareigas eina, pavyzdžiui, teisėjai, valstybės politikai, notarai, antstoliai, prokurorai ir pan. ir jie teikdami deklaraciją pamiršo deklaruoti nekilnojamą turtą, esantį užsienyje. Mes raginame juos prisiminti, patikrinti, ar tas turtas deklaruotas, ir jei buvo pamiršta, pasitaisyti“,- kalbėjo R. Virvilienė.

Antra kategorija asmenų, pažymi ji, yra ta, kurie piktnaudžiavo ir bandė nelegaliai gautas ar lėšas slėpti užsienyje įsigydami turto ir manydami, kad mokesčių administratorius to turto neaptiks.

„Taigi gausime automatinę informaciją ir ją galėsime patikrinti“, - kalbėjo VMI atstovė.


Rašyti komentarą...
j
jonas
2015-03-30 14:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsikniskit jus nuo zmoniu su savo mokesciais.ne tik emigruoti teks bet ir pilietybes atsisakyti.To siekiat?
Atsakyti
-2

e
emigrantas
2015-03-30 22:26:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai apie tai svarstau, nes gyvenu pora metu uzsienyje ir kyla nerimas su kiekvienu menesiu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų