naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už įsigijusio licenciją bioenergetiko paslaugas sumokės Ligonių kasos?

V. P. Andriukaitis: tikros raganos turėtų nieko nebijoti

Jau artimiausiu metu Lietuvoje gali pavykti atskirti galingas raganas nuo silpnutėlių ir tikrus bioenergetikus nuo apsišaukėlių.

Jau artimiausiu metu Lietuvoje gali pavykti atskirti galingas raganas nuo silpnutėlių ir tikrus bioenergetikus nuo apsišaukėlių.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis tikisi, kad kelią tam atversiantys Natūraliosios medicinos praktikos įstatymo ir Sveikos gyvensenos rūmų įstatymo projektai parlamentarus gali pasiekti jau Seimo pavasario sesijoje.

„Kiek laiko jis bus svarstomas Vyriausybėje, o po to Seime, bus matyti. Jei priimsime įstatymą, jeigu mes įteisinsime valstybės deleguotą funkciją rūmams (Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūraliosios medicinos rūmai – red. past.) atlikti ekspertizę, licencijuoti tuos specialistus ir kitas taisykles, tada prasidės ir atskyrimas tikrų raganų nuo netikrų“, – paklaustas, per kiek laiko tikisi atskirti, kas iš tikrųjų sugeba padėti žmonėms, o kas yra apsišaukėlis, portalo balsas.lt žurnalistams sakė ministras.

Gebėjimus tikrins patys

Specialistų atestavimas ir licencijavimas, kuris gali prasidėti maždaug po metų, bus patikėtas specialioms Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūraliosios medicinos rūmų ekspertų grupėms. Ar tapti šių rūmų nariu bus privaloma visiems, kurie žmonėms padeda alternatyviais įprastai medicinai būdais, kol kas jų prezidentas profesorius Algimantas Kirkutis negalėjo pasakyti, tačiau pabrėžė, kad „tie žmonės, kurie bus registruoti ir vieši, galės pretenduoti net į tam tikrą atlygį iš Ligonių kasų, o tie, kurie nedalyvaus, bus nelegalūs“. Anot jo, įstojusieji į rūmus turės pažymėjimą, kvalifikacijos atestatą, galės atidaryti savo įmonę.

REKLAMA

Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūraliosios medicinos rūmų prezidento A. Kirkučio teigimu, kadangi sritys yra labai skirtingos, susibūrę tarkime reiki meistrai ar raganos turės patys vieni kitiems būti ekspertais ir nustatyti, kas ko vertas.

REKLAMA

„Jie patys turės vieni kitus testuoti ir nustatyti, kuris geresnis, kuris blogesnis – pagal tuos principus, kuriuos patys išmano. Tai turi daryti tas, kas išmano šią veiklą. Aš negaliu vertinti raganų kvalifikacijos, nes aš nieko neišmanau. Taip pat ir akupunktūros ar fitneso specialistų“, – portalui balsas.lt sakė A. Kirkutis. Pasak jo, tada patys tos srities specialistai turėtų neįsileisti tų, kurių kompetencija nepakankama. Paprasčiau sakant, šarlatanų.

REKLAMA

„Jeigu žmogus turės pasikabinęs ant sienos sertifikatą, vadinasi jis tai sugeba. O jeigu nusipirko, tai kaip ir bet kuriuo kitu atveju – jau kitos institucijos turės imtis darbo. Svarbu sureguliuoti pačią sistemą. Jie turėtų gauti licencijas kokiems 5 metams, po 5 metų žiūrima, kur jie tobulinosi, kiek priėmė žmonių, kokie atsiliepimai. Jeigu viskas tvarkoje, gauna dar 5 metams licenciją“, – būsimą sistemą aiškina A. Kikutis.

V. P. Andriukaitis: tikra ragana neturėtų nieko bijoti

Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūraliosios medicinos rūmų prezidento teigimu, būsimi pokyčiai – visai ne siekis uždrausti dirbti tiems, kurie žmones gydo akmenimis, rankomis, mintimis, kosmine energija ar padeda jiems spręsti problemas įvairiais ritualais ir užkalbėjimais. Todėl Vyriausiąja Lietuvos ragana save tituluojančios Vilijos Lobačiuvienės ir kitų jos kolegų nerimas, kad jų veikla bus ribojama arba atsidurs už įstatymo ribų, neturi pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA

„Neturime tikslo uždrausti tai daryti. Aš galvoju, kad reikėtų visas raganas surinkti į vieną kambarį ir jos tarpusavyje turėtų išsiaiškinti, kuri yra pirma, kuri antra, o kuri trečia. Ir ta pirma ragana tegul reguliuoja visas kitas“, – sakė A. Kirkutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų