Tyrimas: Indijoje nuo COVID-19 miršta dešimteriopai daugiau žmonių, nei skelbiama

Indijoje nuo COVID-19 miršta iki dešimties kartų daugiau žmonių, nei skelbia valdžia, todėl ši pandemija gali būti didžiausia šalies humanitarinė katastrofa nuo pat nepriklausomybės paskelbimo, antradienį pranešė viena JAV ne pelno tyrimų grupė.

Oficialiai Indija yra pranešusi, kad nuo COVID-19 šalyje mirė beveik 415 tūkst. žmonių, o po strateginių studijų centro „Center for Global Development“ tyrimo paskelbtas skaičius kol kas yra didžiausias šiai Pietų Azijos valstybei, turinčiai 1,3 mlrd. gyventojų ir pavasarį išgyvenusiai didžiulę, iš dalies viruso delta atmainos nulemtą pandemijos bangą.

Tyrimo metu buvo analizuojami duomenys nuo pandemijos pradžios iki šių metų birželio. Jie parodė, kad dėl COVID-19 Indijoje galėjo mirti nuo 3,4 mln. iki 4,7 mln. žmonių.

„Tikrasis mirčių [skaičius] tikriausiai yra keli milijonai, o ne [keli] šimtai tūkstančių, tad tai tikriausiai yra didžiausia Indijos žmogiškoji tragedija nuo padalijimo ir nepriklausomybės [paskelbimo]", – nurodė tyrėjai.

Po Indijos pusiasalio padalijimo 1947 metais į daugiausia hinduistų Indiją ir daugiausia musulmonų Pakistaną nuo tarpkonfesinio smurto žuvo šimtai tūkstančių žmonių. Kai kas nurodo, kad žuvo iki 2 mln. žmonių.

Oficialus Indijos skelbiamas COVID-19 aukų skaičius yra trečias pasaulyje po JAV, kur pandemija nusinešė 609 tūkst. gyvybių, ir Brazilijos, kur mirė 542 tūkst. COVID-19 pacientų.

Ekspertai jau ne vieną mėnesį abejoja Indijos skelbiamais skaičiais ir dėl to kaltina darbu pernelyg apkrautas sveikatos apsaugos tarnybas.

Kelios Indijos valstijos pastarosiomis savaitėmis tikslino mirusių COVID-19 pacientų skaičius ir pridėjo tūkstančius anksčiau neįskaitytų mirties atvejų.

„Center for Global Development“ ataskaita grindžiama pertekliniu mirtingumu – skaičiumi, nusakančiu, kiek daugiau žmonių mirė palyginti su metais iki krizės.

Ataskaitos autoriai, tarp kurių yra buvęs vyriausybės vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais Arvindas Subramanianas (Arvindas Subramanjanas), iš dalies tai įvertino analizuodami mirčių registrus kai kuriose valstijose. Jie taip pat lygino Indijoje atliktus tyrimus su tarptautiniais mirštamumo skaičiais.

Tyrėjai, tarp kurių taip pat buvo vienas Harvardo universiteto ekspertas, pripažino, kad buvo sunku statistiškai patikimai apskaičiuoti mirštamumą.

"[Tačiau] visi skaičiai rodo, kad pandemijos mirčių skaičius tikriausiai bus dešimteriopai didesnis už oficialų skaičių“, – pabrėžė jie.


Rašyti komentarą...
u
uiiiiiii
2021-07-20 15:45:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
indai nebaugina savo tautieciu, neskelbia, musiskiai kaip tik skelbia, reikia nereikia, kad tik bijotu visi, kaip baubo....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų