Tuskulėnų mokyklos atstovė: moksleiviai gyvena nežinomybėje, bet su viltimi, kad baigs šią mokyklą

Trečiadienį popiet Vilniaus Europos aikštėje vyko akcija-mitingas, per kurį 300 Tuskulėnų bendruomenės narių teatralizuotu pasirodymu bandė įtikinti politikus šią mokyklą paversti ilgąja gimnazija. Vilniaus miesto savivaldybės tarybai buvo pateiktas Tuskulėnų vidurinės mokyklos pertvarkymo projektas – vidurinę mokyklą siūloma pertvarkyti į pagrindinę ir nuo rugsėjo 1-osios nebekomplektuoti 11-12 klasių, tačiau šis sprendimas netenkima Tuskulėnų mokyklos bendruomenės.

36

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Moksleivių piketas dėl Tuskulėnų vidurinės mokyklos

„Tuskulėnų mokyklos ateities klausimas buvo išbrauktas iš Vilniaus tarybos darbotvarkės prieš kelias dienas, tačiau pilietinė akcija vis tiek vyks, nes ją kruopščiai planovome ir ruošėmės. Mūsų aktyvi bendruomenė (moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai) siekia, kad Tuskulėnų mokykla būtų išsaugota kaip dvylikametė gimnazija su kryptingu meniniu ugdymu. Jau daug metų už tai kovojame“, - sako Tuskulėnų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Taraškevičienė.

Pasak Tuskulėnų mokyklos direktoriaus pavaduotojos, mokyklos naudai jau buvo priimti 3 sprendimai, kurie leidžia jai išlikti dvylikamete.

REKLAMA

„Gruodžio mėnesį, kovo 18 dieną ir balandžio 1 dieną buvo patvirtintas klasių komplektų skaičius, kuris leidžia formuoti 11-12 klases. O po to staiga atšaukti visi sprendimai, tad mes galime tikėti, kad viskas išsispręs mums teigiama linkme, kai turėsime kažkokį tai raštą“, - tikina R. Taraškevičienė.

Kodėl siekiama panaikinti 11-12 klases, ar jums trūksta moksleivių?

Mokinių mes turime pakankamai – apie tūkstantį, kai mūsų projektinis pajėgumas yra truputį daugiau nei 900 moksleivių. Mums sakoma, kad tai, visų pirma, yra politinis sprendimas. O kitas dalykas, mus supa gimnazijos: Senvagės, Kristoforo, Antakalnio, kurių tinklas suformuotas neapskaičiavus mokinių srautų ir, kaip mes supratome, šios gimnazijos nėra visiškai užpildytos. Tiesiog reikia mūsų vaikų. Kitas savivaldybės motyvas, kurio mes irgi nelabai suprantame, yra tas, kad Žirmūnų mikrorajone trūksta maždaug 170 vietų pradinių klasių mokiniams.

Tačiau situacija yra tokia, kad mes priimame visus ateinančius į pradines klases, tad iš kur tas 170 moksleivių skaičius? Mes nežinome. Tačiau suprantam vieną dalyką - Vilniuje didelė problema su darželiais, tad tėvai iš baimės negauti vietos ir mokyklose užrašo būsimus pirmokus į kelias mokyklas. Mums taip pat būna - sulaukiame apie 150 prašymų, o rudenį ateina maždaug 100 pirmokų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų