Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lukiškių kalėjime nuo 2003 metų bausmę atliekantis kruvinais nusikaltimais išgarsėjusios Panevėžio Tulpinių gaujos smogikas Audrius Andrušaitis įteikė prašymą Vilniaus miesto apylinkės teismui perkelti jį į pataisos namus.

REKLAMA

Su kalinio prašymu nesutinka prokurorė. Ji tikina, kad nuteistasis yra du kartus nuteistas kalėti iki gyvos galvos, nepripažįsta kaltės. Dėl perkėlimo į pataisos namus nesutiko tarpininkauti ir Lukiškių kalėjimo administracija – ji atsižvelgė į nuteistojo padarytų nusikaltimų sunkumą.

Kalėjimo atstovų teigimu, A. Andrušaitis yra baustas už prižiūrėtojo reikalavimų nevykdymą, tačiau dirba, dalyvauja renginiuose, nesibodi socialinio bendravimo.

A. Andrušaitis bei gaujos vadeiva Algimantas Vertelka, parankiniai Virginijus Baltušis ir Darius Blinkevičius nuteisti 2003 ir 2009 metais kalėti iki gyvos galvos už žiaurius nusikaltimus – nužudymus, sprogdinimus, turto prievartavimą.

A. Vertelka organizuodavo iki šiol kruviniausiais vadinamus nusikaltimus. Banditams ėmus kontroliuoti naftos verslą, A. Vertelka, pravarde Pinčia, Ūkio ministerijoje jautėsi kaip namie, o valdininkų duris atidarydavo koja.

REKLAMA
REKLAMA

Nepavykus užgrobti naftos perdirbimo įmonės A. Vertelka ir parankiniai sekė bendrovės „Mažeikių nafta“ vadovą Gediminą Kiesų, o verslininkui grįžtant iš Vilniaus oro uosto, kur pasitiko sūnų, visus tris automobiliu važiuojančius vyrus – G. Kiesų, jo sūnų ir vairuotoją – pagrobė apsimetę policijos pareigūnais.

Banditai juos kankino siekdami išgauti sąskaitų ir banko kortelių kodus, o paskui nupjovė galvas ir užkasė miške netoli A. Vertelkai priklausančios sodybos.

Nužudytųjų kūnai aptikti praėjus ilgam laikui.

Nuo Tulpinių gaujos krito Panevėžio policininkas Sergejus Piskunovas, prokurorai Gintautas Sereika ir Vida Kazlauskaitė. Nusikaltėliai savo aukas skandindavo pribetonavę dubenyje jų kojas, yra susprogdinę policijos komisariatą, kitas valstybės įstaigas, rengė plėšimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų