Tūkstančiams Lietuvos vairuotojų tenka rinktis baudą arba pavojų

 Sinoptikai per Velykas prognozuoja ne tik šlapdribą ir sniegą, bet ir plikledį. Artėjantis drėgmės ir šalčio kokteilis žada itin sudėtingas vairavimo sąlygas. Vairuotojai nerimauja, kaip per šventes reikės važiuoti.

Dalis vairuotojų jau su vasarinėmis padangomis, mat nuo balandžio 10 d. dygliuotos padangos draudžiamos. Kiti ir toliau važinėja žieminėmis ir spygliuotomis matydami, kad žiemiški orai dar gali sugrįžti.

 „Aišku, vasarinėmis, mano buvo dygliuotos. Turiu laikytis įsipareigojimų, turėjau pasikeist“, -apie taisykles kalba vairuotojai.

Jie klausia, kodėl Susisiekimo ministerija nepanaudoja jai suteiktos teisės pratęsti dygliuotų padangų galiojimo laiką, kol ateis iš tiesų šilti orai. Ministerijos valdininkai sako, kad tokios būtinybės nėra.  

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senas padangas prikelkite naujam gyvenimui

„Jei iki balandžio 10  d. yra žiema, žiemiškos sąlygos, yra galimybė pratęsti dygliuotų padangų naudojimą. Bet gali ir gegužę iškristi sniegas, paspausti šaltukas, sunkiai prognozuojama, tomis dienomis vairuotojai turi būti atidesni, važiuoti lėčiau“, - sako Susisiekimo ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis.

REKLAMA

Nors apledėjusiame kelyje spygliuotos padangos ir šiuo metu pasirodytų naudingos, valdininkai primena, kad dabar jomis važinėjantiems vairuotojams gresia iki 40 € bauda ir techninės apžiūros anuliavimas, mat jos gadina asfaltą. Draudikai ramina, kad važinėjimas dygliuotomis padangomis laikotarpiu, kai jos yra draudžiamos, savaime nepanaikina draudimo apsaugos. Tiesa, spręsdami dėl žalos atlyginimo, draudikai visgi vertina, kiek padangos turėjo įtakos avarijai. Nors ir artėja šventės, kelininkai ir per jas žada dirbti, kad keliai nebūtų panašūs į čiuožyklas.

Per Velykas kelininkai prognozuoja itin daug mašinų keliuose, prie vairo sės ir  per žiemą nevairavusieji. Tad metas kelionėms bus itin pavojingas. Vairuotojams kelininkai pataria atidėti naktines ir ankstyvas rytines keliones, palaukti, kol oras sušils ir elgtis drausmingai, važiuoti kolonomis ir nekelti pavojaus mėginimais kitus aplenkti.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2017-04-13 22:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl kiekvieno žioplio įstatymai nekeičiami, nemoki važiuoti sudėtingomis sąlygomis, sėdėk namie.
Atsakyti
-2

M
Marke
2017-04-14 00:25:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
As tai jau 15metu su universaliom vazineju:)) nesuprantu kame bedos:) pakeiciau tris komplektus padangu. Avarijos nei vienos,lakstaucitin stipriai
Atsakyti
0

G
Geriausia tai rinktis
2017-04-13 22:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Armija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų