Triukšmadariams ruošia griežtą apynasrį: baudos bus dvigubos

Triukšmadariams ruošia griežtesnį apynasrį – baudas už triukšmą ketinama dvigubinti. Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje buvo pritarta dvigubinti baudas už triukšmo taršos pažeidimus ir toliau klausimo svarstymas persikelia į Seimo posėdžius.

Kartu siūloma nustatyti, kad savivaldybių tarybos turėtų privalomai viešai svarstyti pakartotinių triukšmo viešose vietose taisyklių pažeidėjų ūkinės veiklos ribojimą.

Baudos – dvigubos

Tokie siūlymai yra įrašyti į Administracinių nusižengimų kodekso ir Triukšmo valdymo įstatymo pataisas.

Pagal siūlymus, už Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymą ar pažeidimą numatyta bauda nuo 100 iki 600 eurų. Šiuo metu yra nuo 50 iki 300 eurų.

Už tokį pažeidimą, padarytą pakartotinai, siūloma bausti nuo 500 iki 1000 eurų. Šiuo metu yra nuo 280 iki 600 eurų.

Pagal siūlomą projektą, už savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymą būtų numatyta bauda nuo 150 iki 600 eurų. Šiuo metu yra nuo 80 iki 300 eurų.

Už tokį administracinį nusižengimą, kuris padarytas pakartotinai, siūloma bausti nuo 500 iki 1000 eurų. Šiuo metu baudžiama nuo 300 iki 600 eurų.

Jei Seimas pritartų, tai naujos pataisos įsigaliotų jau nuo 2020 m. sausio 1 d.

Dabar bauda kaip vienas kokteilis

Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje pataisų projektą pristatęs jo rengėjas konservatorius Mykolas Majauskas sakė, kad dabar užtenka susimokėti tiek, kiek naktiniame klube kainuoja kokteilis.

„Atsižvelgiant į augantį pažeidimų skaičių ir piktybinį, ypatingai juridinių asmenų elgesį, galima daryti išvadą, kad laužyti triukšmo tvarkos taisykles dabar tiesiog apsimoka.

Mes labai paprastai matome, kad pagal galiojančius teisės aktus užtenka pirmą kartą susimokėti nuo 25 iki 40 eurų.

Galime įsivaizduoti, kad maždaug tiek naktiniame klube kainuoja vienas kokteilis. Ir toliau žmonės gali triukšmauti ar juridiniai asmenys vykdyti savo ūkinę veiklą“, – kalbėjo konservatorius.

REKLAMA

Kokia situacija užsienyje?

Pasak parlamentaro, jis pasidomėjo, kokia yra situacija kitose šalyse.

„Prancūzijoje baudos yra iki 1 tūkst. 500 eurų su įrangos konfiskavimu. Didžioje Britanijoje nuo 5 tūkst. eurų, o už pakartotinius pažeidimus juridiniams asmenims – 20 tūkst. svarų (21 tūkst. 858 euro, – aut. past.).

Daug valstybių žiūri į tuos pažeidimus pakankamai rimtai ir dėl to, kad jie turi reikšmingą įtaką žmogaus sveikatai, ir dėl to, kad juos išaiškinti ir nustatyti taip pat užtrunka laiko ir kainuoja. Todėl skiriamos atgrasančios baudos“, – kalbėjo M. Majauskas.

Pasak M. Majausko, iniciatyvą didinti baudas triukšmadariams palaiko ir Vyriausybė, sakydama, kad už panašiais veikas reikėtų suvienodinti atsakomybes, kurios šiuo metu numatytos ANK 45 straipsnyje „Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas“.

Politikas taip pat paminėjo, kad rengdamas įstatymo projektą konsultavosi su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi ir kitais parlamentarais, kurie pritarė.

Nurodoma, kad nuo 2017 metų, atvejų, susijusių su Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą nevykdymu ar pažeidimu skaičius Lietuvoje išaugo beveik ketvirtadaliu – nuo 131 iki 170 atvejų.


Rašyti komentarą...
A
Aulas
2020-10-01 11:28:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal pagaliau sudrausmins motociklistus, kai važiuodami naktį pro namų langus, taip užgazuoja, kad gali apkursti, prikelia iš miego, po to ilgai neina užmigti.Ir visa tai vyksta Marijampolės pačiam centre Vytatuto g.
Atsakyti
-3

M
Megstu tyliau,
2020-10-01 11:12:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
todel seniai laikas drausminti...o tai trypia ant galvu, neimanoma nei pailseti, nei filmo ramiai paziureti. vaikai begioja kaip drambliai pirmyn atgal po kambarius, lyg but kulnu dauzymo i grindis konkursas.. normalus namas, o aidi kaip bendrike.
Atsakyti
-9

D
Diana
2020-10-01 12:01:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano augo du vaikai su 3 m.skirtumu,ir visada auklejau,kartojau,kad nelakstytu po buta,o eitu ramiau,ir zaistu ramiau,ir tikrai tą galima įskiepyti vaikams,bet kai debilai galvoja,kad jų "vaikai" yra viso pasaulio bamba ir leidžia jiems daryti ką nori,tokius tėvus reikia naikinti ir šluoti nuo žemės paviršiaus,kad daufiau nesidaugintų,nea reikia gerbti žemiau gyvenančuys žmones,nes kai miega pačių "vaikai",tai beldžia į lubas ,grindia,kad būtų tylu
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų