Tragiška BMW ir ekskavatoriaus avarija: įtarimai pareikšti girtam vairuotojui

Prieš daugiau kaip keturis mėnesius įvykusios kraupios BMW ir ekskavatoriaus avarijos ikiteisminis tyrimas kol kas dar tik artėja finišo tiesiosios link. Bet šiuo metu jau aišku, kad dėl keleivės gyvybės pareikalavusios avarijos įtarimai yra pareikšti tuo metu girtam BMW, kuriame ji sėdėjo, vairuotojui.

Primename, kad šių metų liepos 13-ąją, netoli Kalnaberžės (Kėdainių raj.) įvykusią avariją apgaubė gandų ir neaiškių detalių skraistė. Tą dieną BMW (kuriuo važiavo keturi asmenys – aut. past.) susidūrė su kelyje dirbusių kelininkų ekskavatoriumi. Iškart pasipylė pareiškimai, kad kaltas esą buvo dideliu greičiu remontuojamame kelio ruože skriejęs BMW vairuotojas, bet vėliau buvo paviešintas avarijos vaizdo įrašas, kuris sukėlė daug abejonių. Pirmiausia dėl to, kas iš tikrųjų yra šio eismo įvykio kaltininkas.

Po kurio laiko paaiškėjo, kad tiek BMW, tiek ekskavatoriaus vairuotojai buvo išgėrę. Paviešintame vaizdo įraše matyti, kaip BMW juda remontuojamu keliu, o kairėje pusėje stovinčio ekskavatoriaus kaušas prieš pat lengvojo automobilio nosį staiga metasi į važiuojamąją kelio dalį. Sunkiasvorė ekskavatoriaus dalis tiesiog sutraiško lengvąjį automobilį.

Didžiausias smūgis tenka priekinei keleivio pusei, todėl rimčiausių sužalojimų neišvengia ten sėdėjusi moteris. Sunkiai sužalojamas ir BMW vairuotojas, kiti du keleiviai atsiperka lengviau. Keleivė iš pradžių buvo ištikta komos, tačiau medikams ligoninėje taip ir nepavyko išgelbėti jos gyvybės.

Įtarimai tik BMW vairuotojui

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Kauno apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokuroras Mindaugas Šukys atsakė į naujienų portalui tv3.lt klausimus apie šį ikiteisminį tyrimą.

„Ikiteisminis tyrimas vyksta, atliekami bei planuojami ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai. Daugiau informacijos, siekiant nepakenkti ikiteisminio tyrimo sėkmei, suteikti negalime“, – pabrėžė M. Šukys.

Prokuroras pridūrė, kad šiuo metu vienam asmeniui yra pareikštas įtarimas dėl sukelto eismo įvykio, per kurį žuvo žmogus. Už tai gresia bausmė nuo 3 iki 10 metų. Įprastais atvejais, už tai numatyta griežčiausia bausmė siekia 8 metus, bet šiuo atveju sunkinančia aplinkybe yra pripažįstamas BMW vairuotojo girtumas.

REKLAMA

Nors alkoholio nelaimės akimirką buvo vartojęs tiek BMW, tiek ekskavatoriaus vairuotojas, tačiau pastarajam įtarimai šiuo metu nėra pareikšti. Plačiau apie tai prokuroras kalbėti nepanoro. BMW vairuotojui pritaikytos su suėmimu nesusijusios kardomosios priemonės.

M. Šukys patvirtino, kad per šią tragišką avariją vienas asmuo žuvo, dar vienam asmeniui nustatytas nesunkus sveikatos sutrikdymas ir dar vienam asmeniui nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas. 

Paklaustas dėl paviešinto vaizdo įrašo, M. Šukys tik pabrėžė, kad visi įrašai, kuriuose užfiksuoti eismo įvykiai, visada būna neabejotinai naudingi tyrimui.

Vairuotojo komentaras

Po šio įvykio prabėgus kelioms savaitėms, BMW vairuotojas davė išskirtinį interviu portalui tv3.lt. Tiesa, šiuo metu jis telefonu jau yra nebepasiekiamas. Situaciją jis yra komentavęs iškart po įvykusios kraupios avarijos.

„Fizinė sveikata pamažu gerėja, bet psichologiškai yra labai sunku“, – į klausimą, kaip jaučiasi, tuo metu atsakė Nerijus. Per avariją jam buvo sužalotos abi kojos, galva, kaklas ir veidas.

Vyras teigė, kad susigaudyti situacijoje pavyko ne iš karto. „Kai pamačiau avarijos vaizdo įrašą, tada viską prisiminiau. Iš pradžių mane vos ne žmogžudžiu norėjo padaryti. Net gyventi nebesinorėjo. Bet vaizdo įrašas parodė, kas iš tiesų yra kaltas būtent dėl pačios avarijos“, – tuo metu teigė BMW vairuotojas.

Nerijus pasakojo, kad tą nelemtą dieną jis dirbo pas per avariją sunkiai sužalotą (vėliau ligoninėje mirusią – aut. past.) moterį ir jos vyrą: „Ta šeima ūkininkauja. Padėjau jiems daryti namuose remontą. Tą dieną nuvažiavau pas juos, atėjo nauji kaimynai (kiti du vėliau automobiliu važiavę asmenys – aut. past.). Jie atsinešė nedidelį butelį alkoholio. Mes kažkiek išgėrėme, bet nepamenu tiksliai kiek.

Paskui ta moteris sako, kad važiuojam apžiūrėti namo, kuriame padarytas remontas. Taip atsidūrėme automobilyje. Sustojome vėliau prie tos remontuojamos kelio dalies. Paprašiau vieno vilkiko vairuotojo pridegti cigaretę. Prisidegiau, įsėdau į automobilį ir man jau mojo, kad važiuočiau.

REKLAMA

Tikrai negalvojau, kad ekskavatoriaus vairuotojas nežinos, jog jo kolegos paleido eismą. Matomumas buvo geras. Peržiūrėjus vaizdo įrašą net kilo minčių, kad norėjo pagąsdinti su tuo kaušu. Nesuvokiu, kaip galėjo taip nutikti. Taip galėjo nutikti bet kuriam vairuotojui, bet užtaikė būtent į mūsų automobilį.“

Po smūgio vyras teigė mažai ką prisimenantis: „Vėliau sužinojau, kad po avarijos pasakiau savo vardą, pavardę, gimimo metus. Sužinojau, kad kol mane traukė iš automobilio kažkas laikė lašelinę. Pats neprisiminiau tokių detalių. Smūgis ir baltos lubos ligoninėje.

Negaliu pasakyti nei kokiu greičiu važiavau, nei kiek promilių rasta mano kraujyje. Ne dėl to, kad kažką slėpčiau, o todėl, kad tikrai nežinau. Buvau išgėręs, bet ne tiek, kad viena akimi viską stebėčiau. Juk išlipęs priėjau paprašyti pridegti cigaretę, būčiau svirduliavęs girtumo atveju, o to nebuvo. Greitis taip pat nebuvo toks didelis apie kokį buvo kalbama. Daugiau nei 50 km/val., bet tikrai ne 150 km/val.“


Rašyti komentarą...
W
WC
2019-11-27 16:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai.Turi sedet abu.
Atsakyti
-3

V
Viktorija
2019-11-27 20:43:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiuo atveju yra abu kalti, nes abu sėdo vairuoti už vairo girti. Šitaip galėjo nutikti ir ne girtam vairuotojui kuris galėjo važiuoti tuo keliu ir tuo laiku kaip važiavo šis BMV
Atsakyti
0

R
Rokas
2019-11-27 15:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaltas alkoholis ar tie, kurie jį panaudoję sėda už vairo, eina dirbti su technika? Šiuo atveju abu avarijos dalyviai yra kalti. Teismui reikia tik nustatyti kaltės laipsnį ir skirti bausmę.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų